Euruś oficjalną maskotką Euro w Gdyni

Opublikowano piątek, 19 maja 2017, ostatnia aktualizacja piątek, 19 maja 2017 09:21:59

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

Oficjalna gdyńska maskotka UEFA EURO U21 Polska 2017, wyłoniona została w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Gdyńskie Centrum Sportu przyjmowało zgłoszenia w dniach 24 kwietnia – 12 maja. Celem konkursu było wyłonienie wyjątkowej, fikcyjnej postaci, która zagrzewać będzie do walki wszystkie drużyny rozgrywające mecze na Stadionie Miejskim w Gdyni. Maskotka z całych sił będzie dopingować reprezentacje Hiszpanii, Portugalii oraz Macedonii, które podczas czerwcowych mistrzostw rywalizować będą o awans z grupy B.

Spośród nadesłanych prac jurorzy wyłonili w sumie pięciu laureatów, ale tylko Euruś został oficjalnie mianowany gdyńską maskotką turnieju. Pierwsza okazja do spotkania już za niespełna miesiąc – 17 czerwca o godzinie 20:45 Hiszpania zmierzy się z Macedonią.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się