Zrób coś dobrego. Obdaruj Szlachetną Paczką

Opublikowano poniedziałek, 27 listopada 2017, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 27 listopada 2017 09:05:01

Nie trzeba nikogo przekonywać, że pomaganie słabszym i biedniejszym jest szlachetne. Na co dzień jednak, w natłoku pracy i innych obowiązków, nie wszystkich na tę szlachetność stać. Zbliżające się Święta są jednak magicznym czasem, w którym warto się zatrzymać, rozejrzeć wokoło i zobaczyć, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. A nieść ją można na wiele sposobów. Jednym z nich jest przyłączenie się do Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce oraz unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak dużą skalę. Projekt działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie.

W Gdyni, w tegorocznej edycji, bierze udział 90 aktywnych wolontariuszy, których zadaniem jest dotarcie do rodzin, z niezależnych od siebie przyczyn, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Do bazy Paczki trafiają tylko te z nich, dla których kontakt z wolontariuszem oraz pomoc w ramach Paczki będą wsparciem na drodze do samodzielności. Na tę chwilę w naszym mieście jest 58 potrzebujących rodzin i wszystkie znalazły już swoich darczyńców. Wciąż jednak można się przyłączać.

18 listopada została otwarta baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl, gdzie można zapoznać się z ich historiami oraz potrzebami. W związku z tym, że wolontariusze będą odwiedzać rodziny do końca listopada, baza będzie się powiększać. Ostateczny wybór rodziny będzie możliwy najpóźniej do 9 grudnia.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekend cudów odbędzie się 9-10 grudnia. To wtedy darczyńcy dostarczą do magazynów paczki, które następnie zostaną przekazane rodzinom w potrzebie.

Wspomóc ten wyjątkowy i bardzo potrzebny projekt można też na wiele innych sposobów, m.in.: poprzez jednorazowe lub regularne wpłaty na konto kampanii, poprzez ufundowanie wybranemu dziecku indeksu w Akademii Przyszłości, zakup produktów Szlachetnej Paczki na Allegro, licytację dzieła sztuki czy wysłania smsa.

Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu Szlachetna Paczka jest ks. Jacek Stryczek. Od 2001 prezes Stowarzyszenia Wiosna, które realizuje Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości oraz kilkadziesiąt innych projektów. Od 1995 roku aż do dzisiaj duszpasterz akademicki.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się