Cross the b/order. Wystawa w ramach festiwalu Gdynia Design Days

Opublikowano czwartek, 21 czerwca 2018, ostatnia aktualizacja czwartek, 21 czerwca 2018 09:22:06

Prezentacja w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Gdyńskie Centrum Filmowe i Centrum Designu Gdynia zapraszają na wystawę w ramach Gdynia Design Days 2018. Tytuł wystawy to gra słów border (granica) i order (porządek) - zarówno jedno, jak i drugie jest tu pozorne, a dyscypliny, techniki i pomysły swobodnie przenikają się, tworząc barwną, angażującą odbiorcę całość. Wystawę można oglądać od 6 do 15 lipca 2018 roku.

Granice materii, komunikacji, języka; ograniczenia ciała i ducha; granice wieku, terytorialne czy wreszcie te dotyczące twórcy i odbiorcy - ilustracja przekracza sporo z nich. Jej autorzy i autorki sięgają po wiele tematów, dotykają różnych dziedzin, a ich zakres działania często wykracza daleko poza karty papieru czy monitory komputerów. 

 

O tym właśnie traktuje wystawa "Cross the b/order". Ilustracja bez granic, w ramach której swoje prace zaprezentuje 17 utalentowanych ilustratorów i ilustratorek z różnych części Polski: Joanna Bartosik, Robert Czajka, Dominika Czerniak-Chojnacka, Joanna Fuczko, Joanna Gniady, Diana Karpowicz, Karolina Kotowska, Marcin Podolec, Marta Obuchowicz, Robert Romanowicz, Studio Ładne Halo (Maciek Blaźniak i Joanna Guszta), Anna Szejdewik (Coxie), Dorota Wojciechowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska oraz pomysłodawcy i kuratorzy wystawy, Magdalena Kościańska i Piotr Czech. P

 

ierwsza edycja wystawy miała miejsce w galerii BWA Zielona Góra w 2017 roku. Autorem oprawy graficznej zeszłorocznego wydarzenia był Feliks Marciniak - w tym roku oprawa również zostanie przygotowana w oparciu o jego koncepcję. W ramach wystawy pokazane zostaną realizacje z obszaru ilustracji prasowej, książkowej, nadruki na tekstyliach, plakaty i animacje oraz przykłady przestrzennych prac, które wpisują się w formułę wydarzenia, wychodząc poza schematy lub pomagając przełamać różnego rodzaju bariery.

 
Więcej informacji na stronie festiwalu Gdynia Design Days: TUTAJ.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się