Karta Mieszkańca

Opublikowano środa, 5 września 2018, ostatnia aktualizacja środa, 5 września 2018 13:49:46

Moje Miasto Gdynia to projekt oferujący mieszkańcom nowe możliwości. Ułatwi m.in. poruszanie się po mieście i sprawi, że w Gdyni będzie się żyło jeszcze lepiej. Jednym z jego narzędzi jest Karta Mieszkańca Gdyni.

Jak informuje portal gdynia.pl karta ta ma dać możliwość bezpłatnego korzystania z największych gdyńskich atrakcji kulturalnych i sportowych. Zapewni też wiele zniżek i profitów stworzonych specjalnie dla mieszkańców Gdyni. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość dodania do karty e-biletu komunikacji miejskiej, a od października tego roku Karta Mieszkańca umożliwi wszystkim gdyńskim uczniom bezpłatne przejazdy komunikacją miejską bez konieczności posiadania legitymacji. 

- Miejsca, w których jest honorowana Karta Mieszkańca i które oferuje określone ulgi będą oznakowane dedykowanym logotypem - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Zbudowaliśmy bogatą ofertę partnerów i mamy nadzieję, że podmiotów, które będą chciały dołączyć do programu i zaoferować ulgi i profity dla mieszkańców będzie coraz więcej. Wierzę, że dumni ze swojego miasta gdynianie poczują się docenieni, a Karta Mieszkańca będzie stale zaskakiwać nowymi promocjami.

Karta łączy w sobie również dotychczasowe programy Gdynia Rodzinna i Kartę Gdynia Senior Plus. Od dziś mieszkaniec miasta może mieć przy sobie tylko jedną kartę i korzystać z wielu ofert oraz promocji partnerów tych właśnie programów. Naturalnie program Gdynia Rodzinna i Gdynia Senior Plus będą nadal działały w mieście, a Karta Mieszkańca Gdyni będzie je tylko identyfikować wspólną wizualizacją.

Do projektu Moje Miasto Gdynia włączyły się gdyńskie kluby, które oferują darmowe wejścia na swoje trybuny. Arka Gdynia (piłkarze) zaproponowała darmowy bilet dla wszystkich mieszkańców w roku kalendarzowym. Wystarczy tylko przyjść na stadion, zeskanować kartę w kasie i odebrać darmowy bilet.

Z klubów Wielkiej Arki darmowe bilety będzie można odebrać także na rozgrywki koszykówki męskiej (dawne Asseco), piłki ręcznej kobiet (GTPR) i mężczyzn (Spójnia). Drugi klub piłkarski w mieście, Bałtyk Gdynia również dołączył do projektu i oferuje darmowe wejściówki na swoje rozgrywki. 

Z tych świadczeń będzie można korzystać od 1 października 2018 r.
 
To dopiero początek. Intencją gdyńskiego samorządu jest wprowadzenie zniżek na wejścia do miejskich obiektów kulturalnych, w tym darmowe bilety do Teatru Miejskiego, Centrum Nauki Experyment, Kina studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego czy stałe roczne wejście do Muzeum Emigracji jak i Muzeum Miasta Gdyni.

To nie koniec możliwości. Już wkrótce pojawiać się będą nowe funkcjonalności poprawiające dostępność usługi i spełniające oczekiwania gdynian. Zachęcamy do śledzenia strony www.gdynia.pl/karta.

Źródło: https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/odbierz-karte-mieszkanca,527785

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się