Tydzień Małżeństwa 2019

Opublikowano piątek, 25 stycznia 2019, ostatnia aktualizacja piątek, 25 stycznia 2019 15:12:41

Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” (International Marriage Week) jest innowacyjnym w Polsce projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 22 krajach na 4 kontynentach (www.marriage-weekinternational.com). Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw. W V edycji Tygodnia Małżeństwa 7-14.02.2019 przewidzieliśmy wiele atrakcji i mnóstwo wartościowych wydarzeń w całej Polsce.

Więcej informacji oraz program, znajduje się na stronie: http://tydzienmalzenstwa.pl/

W ramach Tygodna Małżeństwa orgaizowany jest koncert "NAS DWOJE"

9.02. i 10.02.2019 godz.18.00
Z okazji V polskiej edycji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa serdecznie zapraszamy na unikalny koncert dedykowany małżonkom. Znani i lubiani artyści sceny i estrady zaprezentują mniej i bardziej popularne utwory o miłości i życiu we dwoje oraz pozwolą się Państwu poznać także od nieco bardziej prywatnej strony.
Na scenie 7 niezwykłych par małżeństwa:
Krystyna i Wojciech Cugowscy,
Agata Piotrowska i Andrzej Mastalerz,
Weronika Korthals-Tartas i Łukasz Tartas
Iwona i Cezary Paciorkowie,
Marzena i Maciej Sikałowie,
oraz narzeczeni:
Paulina Grochowska i Wojciech Stekla
prowadzenie koncertu
Olga Szomańska i Maciej Miecznikowski
kierownictwo muzyczne – Cezary Paciorek
scenariusz i reżyseria – Marcin Kołaczkowski
 
9 lutego w Wejherowskim Centrum Kultury w Wejherowie i 10 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku  odbędzie się wyjątkowy koncert  dedykowany małżeństwom. Na scenie wystąpią także małżeństwa, artyści, którzy choć żyją w swoich małżeńskich  związkach często wiele lat, razem na scenie rzadko się spotykają. Tak jak Marzena i Maciej Sikałowie. Znani, nie tylko  
w Trójmieście, skrzypaczka i saksofonista jazzowy, są małżeństwem od prawie 37 lat, jednak we wspólnym projekcie spotkają się po raz drugi. Wśród zaproszonych do udziału  małżeństw, znaleźli się także Państwo Mastalerz. Andrzej Mastalerz to ceniony aktor teatralny i filmowy oraz wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej,  jego żona Agata Piotrowska-Mastalerz, także jest aktorką. Poznali się na planie filmowym i od wielu lat tworzą udany małżeński duet. Zobaczyć ich jednak razem na scenie,  to naprawdę rzadkość.   Ponadto w obsadzie, tego wyjątkowego i unikalnego wydarzenia znajdą się Krystyna i Wojtek Cugowscy, Weronika Korthals-Tartas i Łukasz Tartas, Iwona i Cezary Paciorkowie oraz narzeczeni Paulina Grochowska i Wojciech Stekla -  to para, która za 4 miesiące ma wyznaczoną datę ślubu. Niezwykle utalentowana wokalistka i aktorka  Olga Szomańska oraz obdarzony wrażliwością i  poczuciem humoru, wszechstronny muzyk i wokalista Maciej Miecznikowski,  jako para prowadzących, odkryją przed publicznością  tajemnice tych par. Marcin Kołaczkowski, reżyser i scenarzysta koncertu „Nas dwoje” zapowiada  wspaniałą zabawę z nutką rywalizacji rodem z teleturnieju „Czar par”. Organizatorzy przewidzieli ponadto  nagrody niespodzianki dla obecnych na widowni małżeństw.
 
Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy MarriageWeek International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się  w 1997 właśnie w Anglii i jej idea błyskawicznie się rozprzestrzenia. Dziś MarriageWeek propaguje małżeństwo już w 26 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.
 
Mecenasem Ogólnopolskiej Kampanii Tydzień Małżeństwa jest  GRUPA ENERGA.
Zadanie jest wspierane w ramach Strategii CSR Grupy Energa

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się