VII urodzinowy bal karnawałowy dla dzieci za nami!

Opublikowano poniedziałek, 4 lutego 2019, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 4 lutego 2019 16:01:06

Księżniczki, superbohaterowie, wróżki i wszelkiego rodzaju zwierzęta opanowały halę Gdynia Arena. W sobotę zamieniła się ona w najbardziej bajkowe miejsce w naszym mieście. Wszystko z okazji dorocznego wielkiego balu karnawałowego. Tym razem jego motywem przewodnim była wizyta w krainie Treflików. Zabawa przyciągnęła tłumy. Pojawili się na niej zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi gdynianie.

W sobotę, 2 lutego, dzieci miały w naszym mieście prawdziwe święto. W hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena odbyła się siódma edycja rodzinnego balu karnawałowego. Władze miasta organizują go z okazji zbliżających się urodzin Gdyni. Za każdym razem motyw przewodni balu jest inny. W tym roku najmłodsi mieszkańcy przenieśli się do bajkowej krainy, gdzie bawili się z rodziną Treflików.

Co roku zapraszamy dzieci w baśniowy, rodzinny świat. W ten sposób hucznie świętujemy urodziny Gdyni. Tym razem bawimy się w klimacie Treflików. Postacie z tego animowanego serialu są z nami na balu. Wyświetlamy też bajki z ich udziałem. Są także wspólne zabawy i inne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i warsztaty plastyczne. Zawsze panuje tu bardzo wesoła atmosfera i moim zdaniem, to jest własnie powód, dlaczego tak chętnie i licznie najmłodsi gdynianie chcą się tutaj bawić mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.

Wielki karnawałowy bal zorganizowano w dwóch turach. Wszystko po to, żeby jak najwięcej dzieci mogło wziąć w nim udział i mile spędzić czas. Zabawę otworzyła Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, która przywitała uczestników imprezy. 
 
O dobry nastrój i fantastyczną zabawę podczas balu zadbał Bałtycki Teatr Różnorodności. To jego aktorzy przywołali na salę rodzinę Treflików, która została przywitana wesołymi okrzykami dzieci. Potem było wspólne oglądanie bajek i występy artystyczne. Artyści przez cały czas wymyślali też różnego rodzaju konkursy i anmiacje, dzięki czemu najmłodsi nie mieli czasu się nudzić.
 
Oprócz animacji nawiązujących do tematyki balu, na uczestników czekały też inne zajęcia kreatywne, m.in.: przyrodnicze pokazy edukacyjne czy warsztaty decoupage, na których dzieci mogły nauczyć się tworzenia misiów, breloczków, komiksów, jojo czy zdobienia poszewek. Nie zabrakło również mini kina, fotobudki, malowania twarzy, zajęć z robotyki, zabaw sportowych oraz sali gier.

Jak na bal karnawałowy przystało, uczestników obowiązywały wszelkiego rodzaju przebrania. Dzieci pojawiły się w kolorowych kostiumach, wśród których królowały: księżniczki, wróżki, superbohaterowie i zwierzęta.

Zdjęcia i relacja filmowa z balu na stronie: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/urodzinowy-bal-z-rodzina-trefilkow,533852

​Żródło: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/urodzinowy-bal-z-rodzina-trefilkow,533852

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się