Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF - Zgłoś swój udział!

Opublikowano poniedziałek, 13 maja 2019, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 13 maja 2019 11:49:59

Miasto Gdynia jest pierwszym polskim miastem, które uczestniczy w programie UNICEF Miasta Przyjazne Dzieciom. W październiku 2019 roku odbędzie się pierwszy Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom w Kolonii, w Niemczech.

W trakcie szczytu odbędą się spotkania ekspertów z  prezydentami Miast oraz dziećmi i młodzieżą. Podczas zjazdu zakończone zostaną prace nad tworzeniem Globalnego Manifestu Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom i będzie on przedstawiony uczestnikom zjazdu.
 
W związku z uczestniczeniem Gdyni w Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom mamy możliwość zaproszenia dwóch przedstawicieli młodych mieszkańców do udziału w spotkaniu.
 
Przedstawiciele Gdyni w trakcie wydarzenia:
  • będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w tworzenie Manifestu Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom,
  • wezmą udział w spotkaniach w ramach agendy Szczytu Miast Przyjaznych Dzieciom,
  • wezmą udział w wizytach studyjnych, dyskusjach technicznych i głównych prezentacjach podczas Szczytu Miast Przyjaznych Dzieciom,
  • będą prezentować własne zdanie i opinie na temat spraw ważnych dla dzieci i młodzieży w trakcie spotkania Miasta Przyjaznych Dzieciom.
Po Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom przedstawiciele Gdyni zostaną poproszeni o:
  • bycie ambasadorem dokumentu Globalny Manifest Dzieci i Młodzieży z Miast Przyjaznych Dzieciom i śledzenie wdrażania założeń manifestu,
  • podzielenie się wnioskami z udziału w szczycie z młodzieżą w swoich miastach i nie tylko,
  • włączenie się w działania na rzecz dzieci i młodzieży w Gdyni.
Zapraszamy chętną młodzież z Gdyni, w wieku 16-20 lat, swobodnie posługującą się językiem angielskim, do zgłaszania udziału w Szczycie Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF.
Czekamy na zgłoszenia chętnych do udziału w programie i prosimy o przesłanie krótkiego, 30 sekundowego nagrania, w języku angielskim, z odpowiedzią na następujące dwa pytania:
  1. What do you find most amazing about Gdynia?
  2. What would you like to change In the city and do you have any new ideas for the young people here?
W treści maila prosimy o napisanie trzech zdań będących odpowiedzią na pytanie:
  1. Why do you want to go to Child Friendly Cities Summit in Cologne, Germany?
Film i uzasadnienie udziału prosimy przesyłać na maila rodzina@gdynia.pl lub na www.facebook.pl/gdyniarodzinna do 20 maja 2019 roku.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Regulamin postępowania kwalifikacyjnego “Szczyt Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF” .

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się