Wyprawki czytelnicze w Bibliotece Gdynia

Opublikowano wtorek, 3 września 2019, ostatnia aktualizacja wtorek, 3 września 2019 15:24:41

Rozpoczął się ogólnopolski projekt „Mała książka - wielki człowiek”, mający rozbudzać zainteresowania czytelnicze u najmłodszych. Bierze w nim udział ponad pięć tysięcy bibliotek z całego kraju, w tym Biblioteka Gdynia. Na jej małych czytelników czekają specjalne wyprawki.Biblioteka uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Jest to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

By pierwsza wizyta w bibliotece zapadła młodym czytelnikom w pamięć, organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowali dla nich prawdziwą gratkę. Od września w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.
Wyprawki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i można je otrzymać w każdej placówce Biblioteki Gdynia posiadającej dziecięcy księgozbiór (wyłączone są więc: Biblioteka Wiedzy, Biblioteka z Pasją i Wypożyczalnia Centralna) przy wypożyczeniu książki.

- We wszystkich gdyńskich bibliotekach z oddziałami dla dzieci będzie można zdobyć Kartę Małego Czytelnika, którą będziemy rozdawać w ramach projektu „Mała książka - wielki człowiek”. Chodzi nam o to, aby każde dziecko, które mieszka w Gdyni mogło zapisać się do biblioteki i otrzymać specjalny pakiet powitalny – mówi Natalia Gromow, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.
Wyprawkę mogą dostać zarówno dzieci, które dopiero zapisują się do biblioteki, jak i te, które są już czytelnikami. Co w niej znajdą? Książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Więcej informacji na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się