SCIENCE CAFE dla dorosłych. Dym czy mgła? Smog zdemaskowany

Opublikowano wtorek, 8 października 2019, ostatnia aktualizacja wtorek, 8 października 2019 21:43:50

Smog jest jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia, pomimo tego nadal wiemy o nim zbyt mało.

Otaczające nas powietrze staje się dla ludzkości głównym przeciwnikiem w walce o zdrowie. Jeśli chcemy pokonać tak trudnego rywala, musimy go najpierw poznać, rozpracować i ujawnić wszystkie jego tajemnice, a potem uderzyć we właściwy punkt. Dlatego wspólnie zdemaskujmy smog!

Niedziela, 20 października, godz. 16:00-19:00 Bilety w cenie 15 zł oraz 10 zł (dla posiadaczy karty Gdynia Senior Plus) można zakupić w kasach Centrum Nauki EXPERYMENT oraz za pośrednictwem strony bilety.experyment.gdynia.pl.

Dym i mgła mogą być sprzymierzeńcami na polu bitwy, gdy próbujemy zakraść się i zaskoczyć rywala. Co jednak w sytuacji, kiedy to właśnie ciężkie powietrze staje się naszym głównym przeciwnikiem? Wtedy potrzebujemy czasu i konsekwentnych działań. O tym w jaki sposób skutecznie walczyć ze smogiem, podczas spotkania z cyklu SCIENCE CAFE dla dorosłych w Centrum Nauki EXPERYMENT opowie Piotr Siergiej – rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego i aktywista Warszawy Bez Smogu. Usłyszycie jak we własnych domach i miejscach pracy wygrywać na co dzień ze smogiem, a także dowiecie się jak wasze zachowania sprawią, że powietrze w miastach stanie się czystsze. Zdemaskujemy smog, wyjaśniając: - dlaczego mówimy o nim dopiero od kilku lat; - dlaczego powietrze w Polsce jest bardziej zanieczyszczone niż w większości krajów UE; - czy czeka nas smogowa emigracja; - jakie mogą być efekty smogu – astma, udar czy może zawał. Spotkanie będzie połączone z warsztatami, podczas których, dzięki doświadczeniom, dowiecie się: - czym jest inwersja temperatury; - jak małe są w rzeczywistości pyły zawieszone (PM2,5 i PM10); - czym różni się smog londyński od smogu typu Los Angeles; - na czym polega efekt Tyndalla. Musimy wspólnie przygotować się do skutecznej walki ze smogiem! Zapraszamy do Centrum Nauki EXPERYMENT 20 października od godziny 16!

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się