Ferie 2020 w Gdyni

Opublikowano środa, 8 stycznia 2020, ostatnia aktualizacja piątek, 10 stycznia 2020 09:46:36

Tegoroczne ferie w województwie pomorskim zaczynają się już 13. stycznia i potrwają do 24. stycznia. Przez te dwa tygodnie uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z szerokiej oferty zajęć proponowanych przez miejskie instytucje. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd.

  • ​​Fantastyczne ferie w Bibliotece z Pasją
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IA) zaprasza na dwa tygodnie wydarzeń wokół Gwiezdnych Wojen, mangi, gier RPG, mitów, planszówek, Harry’ego Pottera, X-menów i wielu innych. Dla młodzieży i nie tylko. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale na niektóre obowiązują zapisy.
Więcej informacji na stronie: 
  • Ferie z Marynarką Wojenną
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” zapraszają dzieci na zajęcia edukacyjne. Będzie można skorzystać z ciekawej oferty gier i zabaw związanych z wojskowością i marynarką wojenną. Goście będą mogli między innymi zapoznać się z elementami historii służby naszej armii na morzu, ze zwyczajami morskimi i szczegółami morskiego ceremoniału, a także wcielić się w rolę wojennej sanitariuszki. Dla młodych artystów będą zajęcia z plastyki oraz nauka pieśni morskich.
Więcej informacji na stronie: 
  • Muzeum Emigracji 
Muzeum Emigracji przygotowało różne aktywności do wyboru dla grup zorganizowanych: aktywne oprowadzanie z animatorem, samodzielne zwiedzanie wystawy z kartą zadań (dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych), warsztaty tematyczne.
 
Oprócz zajęć dla grup zorganizowanych, Muzeum Emigracji zaprasza rodziny z dziećmi powyżej 5. roku życia na warsztaty „Wystawa – MEGa sprawa", 26 stycznia w godz. 11.00-12.30.
 
Więcej informacji na stronie:
 
  • Muzeum Miasta Gdyni
Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na ferie w Muzeum! Warsztaty będą poświęcone aktualnym wystawom czasowym: „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego” oraz „Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. W planie warsztaty:
- modelarskie;
- fotograficzne;
- plastyczne;
- pisarskie.

Więcej informacji na stronie:
  • Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" w Gdyni
Przez całe ferie ​najbardziej popularne warsztaty i zajęcia są dostępne dla rodzin z dziećmi oraz osób indywidualnych.
Obowiązkowa rezerwacja zajęć, za pośrednictwem strony: https://marszewo.nakiedy.pl/

Warsztaty snycerskie (rzeźbiarskie) dla początkujących, dostępne dla dzieci od lat 10 i dorosłych. Własnoręcznie wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą.

Spacer z mapą: drewno dla lasu, dla ludzi. Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku ok. 10-13 lat. Uczestnicy w oparciu o mapę i kompas, samodzielnie poruszają się po terenie leśnego ogrodu i rozwiązują zadania. Zajęcia poprzedzone instruktażem orientacji w terenie.

Po zajęciach zapraszamy na wspólne ognisko!
Zapraszamy do zdobywania Odznaki Leśnego Odkrywcy!
 
  • Akwarium Gdyńskie
Uczestnicy warsztatów w Akwarium Gdyńskim wyruszą w niezwykłą podróż i odkryją malowniczy świat mórz i oceanów. Od poniedziałku do piątku organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w zabawach naukowych, warsztatach plastycznych i otwartym laboratorium badawczym. W samo południe puszczany będzie dokument o Antarktyce. W soboty i niedziele Akwarium Gdyńskie zaprasza na projekcję dokumentu „Filmowa podróż dookoła świata”.
Więcej informacji na stronie:
https://akwarium.gdynia.pl/
 
  • Teatr Miejski
Kto nie chciałby poznać tajemnic skrywanych w teatrze! Zajrzeć za jego kulisy, a nawet spróbować swoich sił na scenie. Teatr Miejski im. Gombrowicza zaprasza na zwiedzanie teatru z przewodnikiem 13 stycznia w godz. 14.30-15.30 oraz 14 stycznia w godz. 14.30-15.30 i 16.00-17.00. Zapisy trwają do 10 stycznia włącznie pod adresem:  edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Koszt uczestnictwa w zwiedzaniu wynosi 5 zł.
 
Z kolei 13 stycznia na Dużej Scenie odbędą się warsztaty aktorskie dla dzieci, inspirowane baśnią „Królewna Śnieżka” Braci Grimm, które poprowadzi Olga Barbara Długońska. Zajęcia podzielono na dwie grupy: dla dzieci w wieku 5-6 lat (w godz. 10.00-11.15) oraz 7-10 lat (w godz. 12.30-14.00).

Więcej informacji na stronie:
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/
 
  • Młodzieżowy Dom Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury oferuje następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży:
- warsztaty z gimnastyki i akrobatyki dla dzieci w wieku 8-12 lat
- joga o poranku dla dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat
- taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat
- Latin Girls  - nauka tańców latynoamerykańskich w wersji solowej dla dzieci i młodzieży w wieku 13-19 lat
- Taniec Ulicy – funky street jazz dla dzieci i młodzieży w wieku 13-19 lat
- warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży w wieku 10 -18 lat
- warsztaty muzyczne – podstawy gry na instrumentach klawiszowych dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat

Więcej informacji na stronie:
http://mdk.gdynia.pl/informacje/ferie-zimowe-2020
 
  • Centrum Aktywności Rodziny
W tym roku także i my, Gdynia Rodzinna, zapraszamy w czasie ferii do siebie, do Centrum Aktywności Rodziny, na warsztaty pt. „Poszukiwanie dziury w całym”. Będzie różnorodnie: książkowo, teatralnie, plastycznie: m.in. będziemy czytać "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i bawić się w aktorów, pobawimy się dykcją oraz damy "drugie życie" kartonom, plastikowym butelkom i skrawkom materiałów. I będzie mnóstwo innych atrakcji!

Więcej informacji na stronie:
http://www.gdyniarodzinna.pl/artykul/2594,kreatywne-ferie-w-centrum-aktywnosci-rodziny.html


Sprawdźcie także propozycje ferii naszych partnerów!
 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się