Czy klocki uczą spostrzegawczości?

Opublikowano środa, 2 kwietnia 2014, ostatnia aktualizacja środa, 2 kwietnia 2014 14:48:44

Jedną z najbardziej znanych definicji korzyści płynących z układania klocków jest fakt, że klocki lego uczą nasze dzieci spostrzegawczości.

Zdaniem wielu ekspertów jednak rodzice często zapominają, że nie tylko klocki tej znanej wszystkim marki uczą nasze dzieci spostrzegawczości. Otóż jak wiemy uczenie dzieci tejże cechy jest domena niemal wszystkich klocków. Psycholodzy uważają, że jest to jedno z głównych funkcji jakie pełni właśnie układanie klocków. Pamiętajmy zatem, że niezależnie od producentów klocków ich zadaniem jest uczenie naszych dzieci bystrości, spostrzegawczości oraz rozwijanie ich wyobraźni. Wydaje się więc, że niezależnie od rodzajów klocków mają one tak samo korzystny wpływ na nasze dzieci.

Eksperci potwierdzają tezę, że klocki lego jak najbardziej pomagają naszym dzieciom rozwijać swoją spostrzegawczość. Oprócz tego jednak uczą je także być znacznie bardziej kreatywnymi i twórczymi. To także bardzo ważne cechy o których rodzice często zapominają. Najnowsze badania dowodzą, że wszystkie te cechy są bardzo pożądane. Okazuje się bowiem, że dzieci, które są bardziej spostrzegawcze znaczne szybciej się uczą oraz zdobywają nowe umiejętności. Wydaje się więc, że spostrzegawczość to bardzo ważna umiejętność, którą powinniśmy rozwijać w naszych dzieciach. Klocki zatem są świetną okazją ku temu. Korzystajmy zatem z tych możliwości i zachęcajmy nasze dzieci do ich częstego układania. Dzięki temu nasze dzieci szybciej będą się rozwijać. Wspierajmy je zatem w ich rozwoju i proponujmy im zabawy rozwijające je wszechstronnie.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się