Lipiec z Muzeum Miasta Gdyni!

Opublikowano wtorek, 30 czerwca 2020, ostatnia aktualizacja wtorek, 30 czerwca 2020 14:19:43

W lipcu Muzeum Miasta Gdyni wychodzi na zewnątrz budynku, aby w nieszablonowy sposób pokazać w detalach piękno oraz historię miasta z morza i marzeń. Jeśli jednak wolicie skryć się przed upałem w naszych wnętrzach czekają na Was niezwykłe historie z morza i marzeń!

Lato to idealny czas aby nadrobić zaległości kulturalne związane z zamknięciem muzeów. Serdecznie zapraszamy do podziwiania naszych wystaw czasowych "Gdynia - Tel Awiw. Odsłona Gdyńska", "Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego" oraz naszej wystawy stałej "Gdynia - dzieło otwarte". 

Od  03 lipca w  Galerii Klif będzie można podziwiać plenerową ekspozycje muzeum pt.  „Moda i Uroda”, na której zaprezentowane będą niepublikowane wcześniej fotografie przybliżające barwne, pionierskie czasy międzywojennych usług kosmetycznych, odzieżowych oraz wszystko to, co związane ze sznytem lat 20. i 30. XX wieku. 

W  każdy lipcowy wtorek o godzinie  18:00 Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na  cykl spacerów online poświęconym gdyńskim obiektom – rzeźbom w  architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery Muzeum Miasta Gdyni inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane! 

Wirtualne działania Muzeum Miasta Gdyni to nie tylko obraz, to również dźwięk. W każdy lipcowy piątek zaprezentujemy fragmenty wspomnień gdynianki Heleny Urbaniak "Iskierki w mroku" w formie muzealnego audiobooka. Śledźcie nas w sieci na portalach Instagram i Facebook!

Więcej informacji na stronie  https://www.muzeumgdynia.pl/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się