Miasto Słowa dla najmłodszych

Opublikowano czwartek, 20 sierpnia 2020, ostatnia aktualizacja środa, 26 sierpnia 2020 12:09:54

Zbliżający się wielkimi krokami Festiwal Miasto Słowo to gratka dla miłośników literatury w każdym wieku. Organizatorzy, przygotowując program imprezy, pamiętali także o najmłodszych czytelnikach. Właśnie z myślą o nich została przygotowana seria warsztatów i spotkań „Miasto Dzieci w Mieście Słowa”.

Towarzysząca Nagrodzie Literackiej Gdynia jubileuszowa, 15. edycja Festiwalu Miasto Słowa startuje już w najbliższy poniedziałek, 24 sierpnia. To przede wszystkim spotkania z twórcami literatury dla dorosłych – eseistami, poetami, prozaikami czy reportażystami.

Jednak niemal równocześnie z festiwalem startuje „Miasto Dzieci w Mieście Słowa”, czyli zestaw literackich atrakcji przygotowany przez organizatorów z myślą o najmłodszych czytelnikach. W programie wydarzenia, którym będą przyświecać idee dorastania w równości, szacunku, ekologii, a które pojawią się dzięki ulubionym książkom najmłodszych.

Festiwalowe atrakcje przygotowane dla dzieci rozpoczynają się we wtorek, 25 sierpnia i potrwają do niedzieli, 30 sierpnia. „Miasto Dzieci w Mieście Słowa” to szansa na udział w ciekawych warsztatach. Wśród nich zajęcia komiksowe, rzemieślnicze czy związane z książkami typu pop-up, czyli zawierającymi elementy trójwymiarowe. Na wszystkie warsztaty obowiązuje limit miejsc, związany z obostrzeniami pandemicznymi. Część zajęc przeznaczona jest dla dzieci z określonej grupy wiekowej, a na niektóre obowiązują również zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres promocja@bibliotekagdynia.pl. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem przedstawionym poniżej lub na stronie www.nagrodaliterackagdynia.pl/festiwal.

Podczas festiwalu młodzi entuzjaści książek będą mogli również spotkać się z interesującymi przedstawicielami świata literatury. Wśród gości – Grzegorz KasdepkeJustyna Suchecka, czy Agata Romaniuk.

Wydarzenia będą odbywały się w patio Gdyńskiego Centrum Filmowego (plac Grunwaldzki 2), nieopodal stoiska Biblioteki Gdynia na Forum Kultury.

 

„Miasto Dzieci w Mieście Słowa” - szczegółowy program

Wtorek 25 sierpnia
 • 16.00 - Misja „Miasto Potwór” na Mieście Słowa. Warsztaty z książką o przyjaznej przestrzeni miejskiej. Prowadzenie Joanna Guszta. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-8 lat.
 • 18.00 - „Ooodjazd!” Warsztaty pop-up books z Anitą Graboś.

Środa, 26 sierpnia
 • 16.00 - Śladem wilka. Tropienie wilków z Anną Maziuk. Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat. Obowiązują zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl.
 • 18.00 - Spotkanie Pani Wieczorynka na żywo, czyli Agata Romaniuk dla dzieci.

Czwartek, 27 sierpnia
 • 16.00 - Nie tylko słowa. Warsztaty z Lilianą Fabisińską wokół książki „Halo! Historia komunikowania się”.
 • 18.00 - Kto zamieszka na drzewie życzeń? Warsztaty z Sarą Olszewską.

Piątek, 28 sierpnia
 • 16.00 - Jak naprawić złamane serce? Warsztaty rzemieślnicze wokół książki „Pracownia Aurory”. Prowadzenie Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Obowiązują zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl.
 • 18.00 - „Mam na imię Jazz”. Warsztaty dla dorosłych z edukatorami Fundacji Trans-Fuzja.

Sobota, 29 sierpnia
 • 16.00 - O szczęściu i przeżywaniu trudnych wydarzeń. Warsztaty wokół Duni z wydawnictwem Zakamarki. Prowadzenie: Beata Jarmakowska-Stranz i Maciej Stanz.
 • 18.00 - Tylko bez całowania! Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.

Niedziela, 30 sierpnia
 • 12.00 - Warsztaty komiksowe z Łukaszem Kowalczukiem – dla dzieci i nie tylko.
 • 14.00 - Spotkanie z Justyną Suchecką. „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Spotkanie poprowadzi Jan Modrzyński, jeden z bohaterów książki.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się