ON LINE: Szkolenie „KiDS – Dzieci i Cukrzyca w Szkołach”

Opublikowano wtorek, 1 września 2020, ostatnia aktualizacja wtorek, 1 września 2020 15:32:48

W trosce o zdrowie mieszkańców województwa pomorskiego, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Gdańsku oraz Koła Miejskiego w Gdyni, przeprowadzi w bieżącym roku szkolnym, zapowiadany już projekt edukacyjny pod nazwą: „KiDS – Dzieci i Cukrzyca w Szkołach”.

W związku z powyższym, Zarząd Oddziału PSD ma przyjemność serdecznie zaprosić Państwa, do udziału w szkoleniu na temat cukrzycy typu 1 i profilaktyki cukrzycy typu 2, które z racji pandemii COVID-19 będzie miało formę spotkania on-line.

Webinar dla nauczycieli odbędzie się 10 września br. w godz.: 18.00 - 19.00.

Udział w spotkaniu jest dla uczestników bezpłatny.
Wystarczy dołączyć do spotkania wpisując w przeglądarkę internetową podany
link: https://youtu.be/4x7sCAybb2g

Szkoły biorące udział w projekcie otrzymają wszystkie niezbędne materiały edukacyjne w tym film przygotowany na podstawie materiałów Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) do wyświetlenia podczas lekcji.

Międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą, został opracowany przez Międzynarodową Federacją Diabetologiczną oraz Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Paediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD) we współpracy z firmą Sanofi, w celu wspierania dzieci dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczania dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowania świadomości w zakresie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Z A P R O S Z E N I E
Pomorze jest trzecim regionem, w którym KiDS zostanie realizowany i Gdynia jest liderem tego projektu. Pierwszy etap obejmie szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy następnie przeprowadzą zajęcia w klasach.
Każdy nauczyciel i każda szkoła, która weźmie udział w projekcie, otrzyma CERTYFIKAT KiDS - Dzieci i Cukrzyca w Szkołach, potwierdzające udział w szkoleniu w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym społecznie wydarzeniu. Wierzymy, że edukacja kadry pedagogicznej i medycznej w szkołach objętych projektem KiDS, przyczyni się do poprawy jakości życia dzieci z cukrzycą typu 1.

Szkoły, które wezmą udział w Webinarze, prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu na adres mailowy: psd.gda@wp.pl, w celu otrzymania materiałów i certyfikatów.

PROGRAM SZKOLENIA „KiDS and Diabetes in Schools”
18:00 - 18:10 Wprowadzenie, kilka słów o projekcie KiDS – Jerzy Magiera, pacjent i autor portalu www.mojacukrzyca.org
18:10 - 18:25 Cukrzyca u dzieci i młodzieży (epidemiologia, przyczyny, leczenie cukrzyc typu 1, życie z chorobą) - dr n. med. Beata Sztangierska - Diabetolog dziecięcy, Endokrynolog z Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
18:25 - 18:40 Pomoc dzieciom z cukrzycą, aspekty praktyczne – mgr Ewa Dygaszewicz – dietetyk i edukator diabetologiczny z Poradni
diabetologicznej, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej "Śródmieście" w Gdyni, Prezes Oddziału Wojewódzkiego PSD w Gdańsku oraz Koła Miejskiego w Gdyni.
18:40 - 18:45 Lekcja KiDS i materiały edukacyjne - mgr Ewa Dygaszewicz - Prezes
Oddziału Wojewódzkiego PSD w Gdańsku oraz Koła Miejskiego w Gdyni.
18:45 - 18:55 Panel dyskusyjny.
18:55 - 19:00 Podsumowanie i zakończenie Webinaru.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się