Spotkanie: Ameryka Łacińska. Dzieje. Kultura. Polonia.

miejsce:
Muzeum Emigracji
adres:
ul. Polska 1, 81-339 Gdynia
kiedy:
sobota, 13 stycznia 2018
godz. 16:00 - 18:00
ceny biletów:
wstęp wolny

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Wstęp wolny!

W spotkaniu weźmie udział dr Krzysztof Smolana oraz dr Michał Dankowski i dr Nora Orłowska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Michał Dankowski i Nora Orłowska są autorami książki „Ameryka Łacińska. Dzieje i kultura." W swojej publikacji w sposób syntetyczny prezentują dzieje i kulturę Ameryki Łacińskiej, przyjmując autorską perspektywę i odnosząc się do polskich śladów związanych z dziejami i kulturą latynoamerykańską.

„Dzieje i kultura. Ameryka Łacińska" to książka przeznaczona zarówno dla studentów jak i podróżników, pasjonatów historii i kultury tego odległego, fascynującego kontynentu.

Rozmowę poprowadzi dr Rafał Raczyński z Działu Historyczno - Badawczego Muzeum Emigracji w Gdyni.


Na spotkaniu zostanie również zaprezentowana monografia naukowa „Polacy i ich potomkowie w Ameryce Łacińskiej". Publikacja jest rezultatem międzynarodowej konferencji naukowej „Polacy i Polonia w Ameryce Łacińskiej: przeszłość i teraźniejszość", która odbyła się w Muzeum Emigracji w 2016 roku.

***
Michał Dankowski jest doktorem nauk prawnych, współpracuje z Instytutem Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Do jego zainteresowań badawczych należą m.in. historia i kultura Ameryki Łacińskiej, hiszpański i latynoamerykański konstytucjonalizm oraz doktryna polityczno-prawna, a także argentyńska piłka nożna.

Nora Orłowska jest historykiem i doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o języku. Jest adiunktem w Instytucie Filologi Romańskiej Uniwersytety Gdańskiego. Z pochodzenia jest Argentynką i mieszka w Polsce od 1975 roku. Do jej zainteresowań badawczych należą m.in. języki, historia i kultura krajów hispanojęzycznych, teatr i możliwości wykorzystania go na lekcji języka obcego. Jest autorką podręczników do nauki języka hiszpańskiego, a także autorką i reżyserem 12 sztuk teatralnych w języku hiszpańskim dla studentów.

Krzysztof Smolana jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje w Zakładzie Historii i Kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziejach i opiece nad spuścizną archiwalną Polonii Ameryki Łacińskiej. Jest biografem polskiej dyplomacji, autorem „Słownika biograficznego polskiej służby zagranicznej 1918-1945" oraz znawcą historii Meksyku XIX i XX wieku.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

styczeń

2018
pn wt śr czw pt sob nd
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31 1 2 3 4