Co wspólnego ma mózg dziecka z dotykiem matki? - wykład

miejsce:
Ciuciubabka
adres:
ul. Piłsudskiego 30, Gdynia
kiedy:
piątek, 23 marca 2018
godz. 17:30 - 19:30
Zapraszamy na wykład z elementami warsztatu dla Mam dzieci od 0 do 3 roku życia.

Każda z nas, kiedy jej dziecko przychodzi na świat myśli o tym: co zrobić, by moje dziecko było szczęśliwe? Każda z nas ma to jakiś swój sposób, a jeśli go nie ma, to poszukuje odpowiedzi na różne pytania, które pojawiają się w codziennym życiu z dzieckiem.

Pytanie: co wspólnego ma mózg dziecka z dotykiem matki? zadałam sobie kiedy przygotowywałam się do roli matki. Zapewne wynikało ono z moich zainteresowań neuropsychologią i zawodu psychoterapeuty, ale przede wszystkim kierowało mną dobro mojej córki. Bo jak każda matka chciałam dać jej to co najlepsze!
Oczywiście nie ma jednego idealnego sposobu na szczęśliwe dziecko, bo tak samo jak my Mamy jesteśmy różne, tak samo każde dziecko jest swego rodzaju indywidualnością i w związku z tym ma różne potrzeby. Każde dziecko jednak przychodzi na świat ze zdolnością do przezywania emocji i każde je przeżywa. U każdego z nich podczas przeżywania emocji rozwija się mózg i działa układ nerwowy – to biologiczne aspekty funkcjonowania człowieka.

O tym, jaki wpływ, Ty jako Mama masz na wspieranie rozwijania struktur mózgowych (odpowiedzialnych za zdolność do radzenia sobie z przeżywaniem emocji) u swojego dziecka, opowiem podczas wykładu z elementami warsztatu. Opowiem też o tym, co dzieje się w mózgu i ciele Twojego dziecka kiedy płacze, złości się, cieszy. Czym jest dotyk dla małego dziecka i dlaczego ma tak duże znaczenie. Postaram się by każda z Was odpowiedziała sobie na pytanie dlaczego chcę zareagować na swoje dziecko w dany sposób a nie mogę? Porozmawiamy o obawach przed tym, że dzieci mogą nami manipulować, jeśli bierzemy je na ręce kiedy płaczą. Opowiem o psychologicznych aspektach rozwoju małych dzieci.

Prowadząca Lena Łoboda - Dering
Kilka słów o mnie
Zawód psychoterapeuty to nie tylko moja praca, a przede wszystkim wielka pasja. W 2015 roku również z pasji i ukoronowania sensu, jakim jest dla mnie moja praca założyłam Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości „Sens”. Ukończyłam szkolenie w nurcie psychoterapii Gestalt i uzyskałam najpierw Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt, a następnie Certyfikat European Association for Gestalt Therapy. Studia z psychologii ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Warszawie uzyskując tytuł magistra obroną pracy z neuropsychologii (Neuropsychologiczna ocena funkcjonowania językowego i emocjonalnego pacjenta po urazie mózgowym – studium przypadku).
Prowadzę zajęcia z jogi Sivanandy i Terapii Jogą Hormonalną w Gdańskim Joga Parku.
Prywatnie jestem zakręconą na punkcie swojej osiemnastomiesięcznej córki, mamą.
Więcej o mnie znajdziesz na: www.terapiapsycholog.pl, www.facebook.com/ipirosens/

Koszt udziału w wykładzie: 40 zł
Zapisy mailem: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl

Zapraszamy :)

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

marzec

2018
pn wt śr czw pt sob nd
9 26 27 28 1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31 1