Bajka w Centrum | Poranek filmowy

miejsce:
Gdyńskie Centrum Filmowe
adres:
ul. Plac Grunwaldzki 2, 81-365 Gdynia
kiedy:
sobota, 19 września 2020
godz. 10:00 - 12:30
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na pierwszy po wakacjach poranek filmowy z cyklu "Bajka w Centrum". Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami dwóch polskich serii animowanych: „Żubr Pompik” oraz „Kaktus i Mały”. Po seansie dowiedzą się, jak mogą zadbać o planetę.
 
„Żubr Pompik” mieszka gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw. Jest za to najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań.
Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka. Mama żuberków, Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba, pociesza. Żubr Pomruk, ich tatuś, to największy ze wszystkich żubrów w puszczy. Kiedy trzeba, wyciągnie maluchy z każdych tarapatów.
Pokażemy wybrane odcinki serii: „Smutki”, „Liście”, „Duży i mały”

Dwaj zaradni chłopcy, tytułowi bohaterowie bajki „Kaktus i Mały”, tłumaczą dzieciom dlaczego, warto dbać o środowisko naturalne i jak każde z nich w łatwy sposób może to robić.
Pokażemy wybrane odcinki serii:
„Dlaczego jeże jechały na rowerze?”, „Dlaczego nic mi się nie stanie, jak wyłączę ogrzewanie?”, „Dlaczego nadmiar CO2 zły wpływ na klimat ma?”

Po projekcji zapraszamy na warsztat połączony z prezentacją pod tytułem „Zero waste dla dzieci, po co to wszystko”. Tematem przewodnim będzie ekologia oraz ochrona środowiska. Mali widzowie poznają również zasady życia w zgodzie z ideą zero waste, zgodnie z którą możemy nadawać przedmiotom drugie życie i niczego nie marnować.

„Bajka w Centrum” to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.
Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

Więcej informacji: TUTAJ

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

wrzesień

2020
pn wt śr czw pt sob nd
36 31 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30 1 2 3 4