Ruszają zapisy na letni semestr Akademii EXPERYMENTU

Opublikowano środa, 26 lutego 2014, ostatnia aktualizacja środa, 26 lutego 2014 15:13:51

To już kolejna wiosna, którą możecie przywitać z Panem Kulką w Akademii EXPERYMENTU!

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza dzieci oraz rodziców do udziału w interaktywnych wykładach Akademii EXPERYMENTU.
Cykl spotkań, skierowanych do najmłodszych, rozpocznie się w sobotę, 22 marca 2014.
Akademia EXPERYMENTU to cztery wykłady w semestrze, przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Spotkania, już od 4 lat, odbywają się w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Wykłady, poprzez swoją tematykę i sposób ich prowadzenia przystosowane są do wieku studentów. Akademia poszerza wiedzę, rozwija pasję odkrywania i wzbudza zainteresowanie światem. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia. Każdy wykład dotyczy innej dziedziny naukowej, sztuki i wiedzy ogólnej potrzebnej dziecku w wieku szkolnym.
W nadchodzącym semestrze letnim, młodsi słuchacze Akademii EXPERYMENTU spotkają się
z ekspertką tańca, która opowie dlaczego ludzie tańczą oraz czym różni się taniec sceniczny od użytkowego, sportowego czy towarzyskiego. Starsi studenci zapoznają się ze specyfiką zawodu projektanta i przekonają, że jego praca może być zabawą na całe życie. Podczas spotkań z archeologią Młodzi Odkrywcy dowiedzą się, czym różni się archeologia terenowa od podwodnej. Wykład kwietniowy to możliwość wirtualnej wyprawy do najmroźniejszych zakątków Rosji, poznania obszaru Buriacji i tamtejszych tradycji. Na zakończenie semestru, podczas wykładu prowadzonego przez ratowników WOPR, dzieci zapoznają się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
 
Kontakt dla mediów:
Małgorzata Daniluk, tel. 58 698 22 40, m.daniluk@experyment.gdynia.pl
 
Rejestracja na semestr letni Akademii rozpocznie się 26 lutego 2014 i możliwa będzie tylko poprzez formularz rejestracyjny on-line, uruchomiony w dniu zapisów. Wszelkie informacje na temat nadchodzącego semestru wraz z zasadami rejestracji zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXP. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 68 zł. Kwota obejmuje cykl 4 spotkań i pokrywa udział dziecka wraz z jednym opiekunem.        

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się