Co latarnia widziała...

Opublikowano 2017-10-02 14:20:33, ostatnia aktualizacja 2017-10-02 15:01:19, Autor: Justyna Śliwicka

W Muzeum Emigracji odbyło się spotkanie z autorkami kolejnej z serii Książeczki Gdynieczki. Tym razem bohaterem bajki pt. „Co latarnia widziała...” została oksywska latarnia morska, która dokładnie 140 lat temu rozbłysła po raz pierwszy. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz spotkanie z przewodnikiem Michałem Miegoniem. Atrakcji dla najmłodszych więc nie brakowało. Jednak niezwykłą historię latarni bliżej poznać mogli również dorośli gdynianie. Prelekcję poprowadził Apoloniusz Łysejko, autor licznych artykułów i publikacji o latarniach morskich w Polsce i zagranicą.

Książeczki Gdynieczki to specjalne książeczki tworzone dla najmłodszych mieszkańców Gdyni. Pomagają przybliżyć im, w sposób łatwy, przyjemny i zrozumiały, historię miasta, w którym dorastają. Autorkami i autorami tekstów oraz ilustracji są gdynianie i gdynianki. Natomiast pomysłodawczynią serii jest Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. 
Autorkami najnowszej bajki pt. "Co latarnia widziała..." są: Małgorzata Jarocka oraz Joanna Nurowska.
Relacja filmowa
Poza spotkaniem z autorkami książki oraz przewodnikiem Michałem Miegoniem, najmłodsi gdynianie wzięli również udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych.

Również dorośli mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niezwykłej latarni. W sali kinowej Muzeum Emigracji odbyła się bowiem prelekcja Apoloniusza Łysejko, byłego dyrektora ds. oznakowania nawigacyjnego w Urzędzie Morskim w Gdyni oraz autora licznych artykułów i publikacji o latarniach morskich w Polsce i zagranicą.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się