Nowa wystawa czasowa EXPERYMENCIE - TO TAKIE PROSTE!

Opublikowano czwartek, 5 grudnia 2019, ostatnia aktualizacja czwartek, 5 grudnia 2019 11:57:06

6 grudnia otwarta zostanie wystawa czasowa TO TAKIE PROSTE.

6 grudnia otwarta zostanie wystawa czasowa TO TAKIE PROSTE. Z tej okazji dla gości Centrum Nauki EXPERYMENT przygotowano weekend pełen atrakcji. Od piątku do niedzieli odbywać się będą pokazy, a także warsztaty naukowe.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w piątek o godzinie 10, ale całe Centrum Nauki EXPERYMENT w Mikołajki będzie czynne aż do 20!

Część oficjalna, poprzedzona prezentacją aplikacji mobilnej Portu Gdynia, wystartuje o godzinie 10. Po krótkim wstępie goście będą mogli własnoręcznie rozpakować mikołajkowe prezenty przygotowane przez EXPERYMENT - niektóre stanowiska zamienią się na chwilę w świąteczne paczki, a ich otwarcie stanie się symboliczną inauguracją całej wystawy czasowej TO TAKIE PROSTE. Rozpakowywaniu prezentów towarzyszyć będzie wystrzałowe science show, przygotowane przez edukatorów Centrum. Aby zapewnić wszystkim gościom możliwość obejrzenia nowych atrakcji EXPERYMENTU już pierwszego dnia, Centrum będzie czynne w piątek aż do godziny 20. Co więcej, od 15 ruszy tradycyjne, piątkowe Happy Hours, co oznacza, że aż do zamknięcia wejście na salę wystawową kosztować będzie jedynie 10 złotych!

Atrakcje związane z inauguracją wystawy TO TAKIE PROSTE nie zakończą się w piątek, ale potrwają przez cały weekend. Przez trzy dni, aż do niedzieli, odbywać się będą warsztaty i spektakularne pokazy naukowe, wyjaśniające zjawiska możliwe do zaobserwowania na nowej wystawie.

Plan warsztatów i pokazów naukowych w dniach 6-8.12:
GŁÓWKA PRACUJE! Jaki kształt otrzymamy po rozcięciu tajemniczej wstęgi Mobiusa? Ile krawędzi ma ta wstęga? Czy przy użyciu kartki papieru i nożyczek można wykonać matematyczną sztuczkę? Przekonacie się podczas pokazu Edukatora Cezarego! Pokazy odbędą się o 12:30 i 15:30 w piątek i w sobotę. W strefie GŁÓWKA PRACUJE goście wytężą też swoje szare komórki rozwiązując logiczne zagadki w świątecznej odsłonie. Zobaczyć niewidoczne – to takie proste! Suchy piasek dopiero co wyjęty z wody? Bańka o kształcie innym niż kula? Światło laserowe przechodzące przez galaretkę? Te oraz wiele innych doświadczeń pozwolą nam zobaczyć, jakie niewidoczne moce rządzą naszym codziennym życiem. W trakcie warsztatów otwartych przekonamy się, że pokazanie czegoś, czego nie widać, jest takie proste! Warsztaty otwarte w salce na wystawie HYDROŚWIAT: sobota i niedziela od 11 do 17.

Wystawa TO TAKIE PROSTE jest dostępna dla wszystkich gości EXPERYMENTU bez dodatkowych opłat.

Bilety wstępu do Centrum są dostępne w kasach i na stronie

bilety.experyment.gdynia.pl.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się