Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku partnerem gdyńskiej Karty Mieszkańca

Opublikowano czwartek, 25 czerwca 2020, ostatnia aktualizacja czwartek, 25 czerwca 2020 10:41:11

Jedno z najnowocześniejszych i największych miejsc w Polsce poświęconych historii już  od 20 czerwca 2020 roku jest dostępne do zwiedzenia za darmo dla posiadaczy gdyńskiej Karty Mieszkańca. Do  grona jej ponad 70 partnerów dołącza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Od czerwca 2020 roku gdynianie mogą korzystać z nowej odsłony Karty Mieszkańca. W tym czasie nowe karty założyło 1100 osób. Łącznie gdyńskiej Karty Mieszkańca używa już ponad 50 tysięcy gdynian. Dlaczego warto? Powodów jest wiele: posiadacze karty mogą w systemie elektronicznym rezerwować wizyty w Urzędzie Miasta w celu załatwienia spraw, zarządzać obecnością swoich dzieci w przedszkolu, korzystać ze zniżek u Partnerów Karty. Zintegrowana z Kontem Mieszkańca, Karta umożliwia dostęp do wielu miejskich usług w jednym miejscu.

– Karta Mieszkańca nieustannie poszerza swoje możliwości, a do nowych funkcjonalności online dołączają również następne bardzo wartościowe propozycje spotkań z nauką i kulturą. Cieszę się, że dzięki Karcie Mieszkańca gdynianie mają ułatwiony dostęp do trójmiejskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych, które opowiadają o naszej wspólnej przeszłości także wykorzystując cyfrowe narzędzia. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Przed kilkoma dniami Gdynia wraz z Trójmiastem i Zakopanem otrzymała prestiżową nagrodę Human Smart City, która doskonale odzwierciedla gdyńskie ambicje i starania w budowaniu nowoczesnego miasta, w którym nowe technologie są rozwijane wokół potrzeb ludzi. 

M2WŚ – historia na światowym poziomie
Posiadacze Karty Mieszkańca, 20 czerwca, mogą raz w ciągu roku skorzystać z darmowego wstępu na wystawę Muzeum II Wojny Światowej. Sercem tej instytucji jest wystawa główna, która zajmuje ponad 5 tys. metrów kwadratowych, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Jest zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to miejsce pamięci historycznej, ale również przestrzeń spotkań i dyskusji. Poza wystawą główną można tu również zwiedzić wystawy czasowe, obejrzeć film w Kinie Muzeum lub skorzystać ze Strefy Nowych Technologii. Muzeum oferuje także eleganckie apartamenty, nowoczesne centrum konferencyjne oraz dwie propozycje gastronomiczne - bistro i restaurację.
Wszystko na jedną Kartę

– Karta Mieszkańca funkcjonuje w Gdyni od września 2018 roku w ramach programu Moje Miasto Gdynia. – mówi Małgorzata Czaja, kierownik Samodzielnego Referatu ds. Jakości Życia i Integracji Systemów Zarządzania – Karta została stworzona, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do bogatej oferty miejskich atrakcji oraz usług miejskich. Dziś korzysta z niej już blisko 50 tys. osób. Dzięki prezentowanej właśnie świeżej odsłonie swojego portalu, Karta Mieszkańca wyznacza pionierski standard w usługach oferowanych dla mieszkańców oraz w nowy sposób prezentuje oferty partnerów, których liczba nieustanie się powiększa.

Posiadacze Karty Mieszkańca mogą zarezerwować online wizytę w Urzędzie Miasta, czy to w celu rejestracji pojazdu, czy załatwienia sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Rodzice mogą kompleksowo zarządzać obecnością dziecka w przedszkolu – od zgłoszenia nieobecności, sprawdzenie opłat, po wskazanie osób uprawnionych do odbioru przedszkolaka po zajęciach.

Karta jest zintegrowana z programem Gdynia Rodzinna i projektem Gdynia Senior Plus, pozwala dzieciom i młodzieży szkolnej na korzystanie z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską bez konieczności posiadania legitymacji, może pełnić funkcję eBiletu, pozwala na łatwiejsze ewidencjonowanie pobytu czasu dziecka w przedszkolu, a także daje możliwość wypożyczania książek w gdyńskich bibliotekach.

Użytkownicy Karty mogą korzystać przez cały rok z bezpłatnych wejść do Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni, a raz w roku także do Teatru Miejskiego, Gdyńskiego Centrum Filmowego, Gdyńskiego Centrum Kultury, na mecze Arki Gdynia i Bałtyku Gdynia oraz zyskują dostęp do zniżek związanych z programem Gdynia Rodzinna i projektem Gdynia Senior Plus.

Karta umożliwia skorzystanie z niższych cen usług u ponad 70 Partnerów. Wśród nich znajdują się m.in. evi-MED, Laboratoria BRUSS, Centrum U7, Jumpcity, czy Air Space. 

Jak założyć Kartę Mieszkańca?
Kartę Mieszkańca mogą założyć wszystkie osoby zameldowane lub rozliczające w Gdyni PIT. Aby cieszyć się ze wszystkich możliwości, jakie daje Karta, wystarczy mieć Konto Mieszkańca (Rejestracji Konta mieszkańca można dokonać na stronie gdynia.pl/konto) i wysłać online krótki, łatwy do wypełnienia wniosek, a potem odebrać ją w gdyńskim Infoboxie. 

Źródło: www.gdynia.pl
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/historyczny-hit-dla-posiadaczy-karty-mieszkanca,550175

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się