Zostań jurorem EFA i wybierz najlepszy film

Opublikowano środa, 24 marca 2021, ostatnia aktualizacja środa, 24 marca 2021 10:57:35

Interesujesz się kinem i chcesz dołączyć do europejskiego jury? Gdyńskie Centrum Filmowe szuka chętnych w wieku od 13 do 14 lat, którzy znają język angielski i chcieliby wziąć udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Wydarzenie odbędzie się online 25 kwietnia.

Gdyńskie Centrum Filmowe szuka młodych jurorów – miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Podobnie jak przed rokiem wydarzenie w całości odbędzie się online, w niedzielę, 25 kwietnia. Nastolatkowie, którzy dostaną się do jury, otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych. Wybiorą spośród nich najlepszą europejską produkcję minionego roku.

Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 21-24 kwietnia. A już w niedzielę, 25 kwietnia młodzi jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji oraz uroczystej gali przyznania nagród, prowadzonej w języku angielskim.
 

Rekrutacja


Każdy, kto chciałby zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, musi krótko napisać, który z filmów obejrzanych w minionym roku był według niego najlepszy i dlaczego. Można również opowiedzieć o tym w jednominutowym filmiku, nagranym na przykład komórką.

Młodzi jurorzy powinni znać angielski przynajmniej na poziomie podstawowym. Filmy będą wyświetlane z napisami, dyskusja o nich odbędzie się w języku polskim. Jednak sama gala rozdania nagród będzie transmitowana bez tłumaczenia.

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem trzeba przesyłać do 7 kwietnia na adres: edukacja@gcf.org.pl.
 

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej


EFA Young Audience Award 2021 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. W tym samym dniu młodzież – w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego – wcieli się w rolę profesjonalnego jury i będzie głosować na zwycięzcę.

Europejska Akademia Filmowa (z języka ang.: EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy: reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.
 

Nagroda Młodej Publiczności


Z myślą o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa w 2012 roku stworzyła nową nagrodę – Młodej Publiczności. To wyróżnienie przyznawane jest w Dniu Filmu Młodego Widza.
 
Impreza urosła do skali międzynarodowego, prestiżowego wydarzenia. Udział w niej bierze młodzież z całej Europy. To wyjątek na skalę światową. Zwycięski film w Erfurcie (Niemcy) otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej, a cała uroczystość transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej.
 
Na stronie Europejskiej Nagrody Filmowej znajdują się szczegółowe informacje o projekcie i uczestniczących w nim miastach.

 

Źródło: GCF

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się