Miejski kwietnik czeka na zdolnych młodych projektantów

Opublikowano wtorek, 6 kwietnia 2021, ostatnia aktualizacja wtorek, 6 kwietnia 2021 13:23:31

Znamy już laureatów pierwszego etapu konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik przy Urzędzie Miasta Gdyni. Wydział Ogrodnika Miasta zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w drugim etapie konkursu. Czasu na twórcze działania jest już niewiele, bo termin zgłoszeń upływa 9 kwietnia.


W oparciu o zwycięską pracę Michała Fijołka zostanie wykonany kwietnik przy Urzędzie Miasta Gdyni. Pierwotny plan zakładał realizację projektu białej rybki na niebieskim tle na skwerze Arki Gdynia, ale z przyczyn niezależnych od organizatora te plany muszą poczekać. 

Teraz czas na starsze dzieci. Wydział Ogrodnika Miasta zachęca młodych projektantów do stworzenia propozycji kompozycji kwietnych na dowolny temat i w dowolnej technice. Należy przygotować dwa projekty: widok z góry oraz z pozycji pieszego. Do wykonania pomysłu na kompozycje roślinne można posłużyć się gatunkami roślin z załącznika nr 1, w którym znajdują się przydatne informacje odnośnie ich wysokości i koloru wraz ze zdjęciami. 

Termin składania prac dla uczniów klas IV-VIII upływa 9 kwietnia, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 kwietnia.

Nagrodzone prace to pierwszy etap do zrealizowania kwietnika sezonowego – stworzony pomysł jest bazą wyjściową dla miejskich projektantów zieleni. To wielka radość patrzeć, jak własny projekt nabiera kształtów w przestrzeni miasta. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik przy Urzędzie Miasta Gdyni, który od kilku lat zdobią projekty najmłodszych gdynian.

Prace można przesłać pocztą na adres: Wydział Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291 A, 81-525 Gdynia lub na adres mailowy: p.smolinska@gdynia.pl, wysyłając skan pracy konkursowej; lub złożyć za pośrednictwem wrzutni Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 (od ul. Bema) albo w Wydziale Ogrodnika Miasta przy al. Zwycięstwa 291 A (Kolibki, naprzeciwko Centrum Handlowego „Klif”), – w kopercie z dopiskiem: Wydział Ogrodnika Miasta – konkurs plastyczny „GMK 2021”.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne na stronie internetowej organizatora: www.gdynia.pl oraz pod nr. tel. 58 620 72 86.

Źródło: TUTAJ

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się