Gdynia – miasto przyjazne dzieciom. Wypełnij ankietę!

Opublikowano wtorek, 13 kwietnia 2021, ostatnia aktualizacja wtorek, 13 kwietnia 2021 14:56:55

Gdynia to miasto, w którym dzieci, młodzież i rodzina są w centrum uwagi. Budujące rodzinę otwartą, tolerancyjną i zaangażowaną w działania na rzecz lokalnej społeczności. Miasto, które zachęca nowych mieszkańców do planowania swojej przyszłości właśnie tutaj. Projekt „Miasto Przyjazne Dzieciom UNICEF", w którym Gdynia bierze udział, to zobowiązanie dla gminy, ale także dla pozostałych podmiotów kierujących swoje działania do dzieci, młodzieży i rodzin.

Dzieci to znacząca grupa mieszkańców naszego miasta i jego przyszłość. Jest tu ponad 100 tys. gospodarstw domowych, w których mieszka obecnie około 42 tys. dzieci w wieku do 18 lat (18% łącznej populacji miasta). Gdynia podjęła kolejny krok na drodze do uzyskania tytułu „Miasto Przyjazne Dzieciom UNICEF". Rusza badanie ankietowe, którego celem jest monitorowanie i udoskonalenie realizowanej lokalnie polityki rodzinnej. Do udziału w nim są zaproszone wszystkie instytucje, które przyczyniają się do stworzenia sieci przyjaznej rodzinie, dzieciom i młodzieży.

 
– Proces budowy „Miasta Przyjaznego Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie" wymaga bardzo dużego zaangażowania, w szczególności społecznego i lokalnego. Wymaga także zmiany perspektywy i postrzegania roli najmłodszych mieszkańców w życiu miasta. Gdynia jest gotowa i realizuje odważne działania budujące „Miasto Przyjazne Dzieciom". Zapraszamy wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy realizują działania kierowane do dzieci i młodzieży do udziału w badaniu ankietowym, które pomoże nam określić nowe wyzwania i ocenić obecną sytuację – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 

Jak dołączyć do badania?

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie Gdyni Rodzinnej. 

https://gdyniarodzinna.pl/rejestracja/

Wszyscy, którzy wypełnią formularz, otrzymają specjalny kod. Trzeba go podać w pierwszym punkcie ankiety. Link do niej zostanie wysłany razem z kodem. 
 
– Przeprowadzamy badanie ankietowe, którego celem jest monitorowanie i udoskonalenie realizowanej lokalnie polityki rodzinnej. Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w badaniu. Pozwoli nam ono ocenić, w jakim zakresie i jakie podmioty tworzą sieć przyjazną rodzinie, dzieciom i młodzieży, a także odnaleźć inicjatywy warte nagłośnienia, zastanowić się nad wyzwaniami lub ocenić, które działania wymagają wsparcia – informuje Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

Budujemy sieć aktywnej współpracy

W ramach działań zawartych w celach szczegółowych strategii zakłada się zawieranie aktywnych partnerstw i podjęcie szerokiej współpracy. Chcemy stworzyć sieć przyjazną dzieciom.

Do współpracy zapraszamy instytucje miejskie i zewnętrzne, takie jak: kluby rodzica, Młodzieżowy Domy Kultury, centra sąsiedzkie – Przystanie, biblioteki, Laboratorium Innowacji Społecznych, miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, rady dzielnic, Gdyńskie Centrum Zdrowia, świat nauki, uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Nauki Experyment, Zarząd Komunikacji Miejskiej, Straż Miejska, Policja i Straż Pożarna, kluby seniora i Centrum Aktywności Seniora, SPOT – sieć placówek wspierających rodziny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gdyńskie Centrum Sportu, placówki wsparcia dziennego, Urząd Pracy, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Gdyni, partnerzy karty Gdynia Rodzinna oraz przedstawicieli biznesu i inne instytucje publiczne oraz prywatne.

Pełną wersję dokumentu oraz list z zaproszeniem do wypełnienia ankiety można pobrać poniżej (w PDF-ie).

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się