PorozmawiajMY ze sobą - mediacje.

Opublikowano wtorek, 18 maja 2021, ostatnia aktualizacja środa, 26 maja 2021 10:51:19

Zapraszamy na bezpłatne spotkania konsultacyjne z mediator Barbarą Matysiak w Centrum Aktywności Rodziny.

Masz problem w komunikacji z bliską Ci osobą? Mamą, bratem, ciocią lub dziadkiem? Może nie potrafisz dogadać się z partnerem? Zapraszamy na bezpłatne spotkania z mediator Barbarą Matysiak w Centrum Aktywności Rodziny. 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 maja 2021 roku, w godz. 16:00-17:00 w Centrum Aktywności Rodziny ul. Świętojańska 1. 
Kolejne 8 i 22 czerwca, godz. 16:00-17:00. 
Napisz do nas na adres rodzina@gdynia.pl lub zadzwoń 695 442 101 i umów się na spotkanie. 
​Mediacja to polubowny sposób rozwiązywania sporów między stronami. Szczególnie ważny w sprawach rodzinnych. Miejsce, gdzie można w bezpiecznych warunkach porozmawiać, usłyszeć drugą stronę. Osoba bezstronna, jaką jest mediator pomoże tak poprowadzić rozmowę, aby strony znalazły rozwiązanie swojej sytuacji. Mediacja to miejsce, gdzie obowiązuje poufność.

Rodziny mogą znaleźć rozwiązanie każdej sprawy rodzinnej, zarówno w trakcie rozstania, ale też, kiedy nie planują takich kroków. Nie trzeba iść do Sądu, aby uregulować sprawy kontaktów z dzieckiem, alimentów, szeroko pojętej opieki nad dzieckiem. Mediator pomoże wypracować porozumienie, spisać ugodę, która po zatwierdzeniu przez Sąd postanowieniem ma takie skutki prawne, jak sprawa poprowadzona w Sądzie, ale tu autorami porozumienia są strony. To strony z pomocą mediatora wypracowują porozumienie, to strony są autorami rozwiązania, to wreszcie strony mogą w bezpiecznych warunkach porozmawiać o wszystkim i same zdecydować o sobie.

Nie zawsze strony potrafią rozmawiać, nie zawsze bez pomocy Sądu ustalić ważne dla nich rzeczy same, ale jeśli spróbują, zwłaszcza w sprawach rodzinnych, to jest szansa, że oczyszczą emocje, które w nich głęboko siedzą i będą mogły inaczej spojrzeć w przyszłość.
Rodzina jest ważna dla dziecka na każdym etapie, nie tylko kiedy dziecko jest małe. Nierozwiązane problemy rodziców, mogą w dorosłym życiu również burzyć spokój, dlatego tak ważny jest dialog, a pierwszy krok do dialogu to mediacja.
 
Barbara Matysiak - stały mediator przy Prezesie Sądu Okręgowego w Gdańsku i w Warszawie w sprawach gospodarczych, rodzinnych, cywilnych, wpisana na listę mediatorów ds postępowań karnych. Mediator Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego, mediator przy Klasztorze O. Franciszkanów w Gdyni.  Absolwentka Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka Uniwersytetu SWPS w zakresie psychologii, ukończyła studia podyplomowe dla mediatorów gospodarczych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, szkolenia bazowe, rodzinne, cywilne Polskiego Centrum Mediacji, szkolenia z mediacji szkolnej i rówieśniczej na Uniwersytecie SWPS.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się