Szczepienia dla młodzieży od 7 czerwca

Opublikowano środa, 2 czerwca 2021, ostatnia aktualizacja środa, 2 czerwca 2021 14:47:00

Polska przystępuje do szczepień dzieci od 12. roku życia. Taka decyzja zapadła po wydaniu przez Europejską Agencję Leków pozytywnej opinii na temat szczepień nastolatków i rekomendacji działającej przy premierze Rady Medycznej. Pierwsi uczniowie zostaną zaszczepieni 7 czerwca. Na razie akcja będzie prowadzona w punktach szczepień, natomiast we wrześniu planowane jest uruchomienie szczepień w szkołach. W Gdyni z możliwości zaszczepienia się będzie mogło skorzystać ponad 23 800 uczniów w przedziale wiekowym 12-18 lat.

W piątek, 28 maja Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła wniosek, by szczepionka Pfizer/BioNTech mogła być podawana także młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Natomiast działająca przy premierze Rada Medyczna wydała pozytywną rekomendację w tym temacie w poniedziałek, 31 maja.

W Gdyni do szkół uczęszcza 23 862 uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Młodzież będzie mogła być szczepiona preparatem firmy Pfizer. Pierwsze szczepienia nastolatków w Polsce odbędą się już 7 czerwca – na razie w punktach szczepień populacyjnych oraz punktach szczepień powszechnych.

Przed szczepieniem trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Szczegółowe informacje na temat rejestracji do punktów szczepień można znaleźć w specjalnej zakładce #GDYNIASIESZCZEPI, na stronie Gdynia.pl.
 

Po wakacjach planowane szczepienia w szkołach


Od czerwca do końca wakacji dzieci będą mogły się zgłaszać do działających już punktów szczepień, natomiast we wrześniu planowane jest uruchomienie akcji szczepień w placówkach oświatowych.

Od 6 do 10 września dyrektorzy placówek będą zbierali kwestionariusze medyczne od zainteresowanych szczepieniami uczniów, natomiast od 13 do 17 września planowana jest już akcja szczepień. Jak zawsze przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 będzie bezpłatne i dobrowolne.

Plansza gov.pl // mat. prasowe


Źródło: gov.pl i www.gdynia.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się