Kolorowe słupki na Dzień Dziecka

Opublikowano środa, 2 czerwca 2021, ostatnia aktualizacja środa, 2 czerwca 2021 14:52:08

Kilkadziesiąt drogowych słupków na ul. Świętojańskiej i placu Kaszubskim otrzymało kolorowe przebrania. To efekt inicjatywy „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka!”. Niezwykłe kreacje można oglądać przez cały tydzień – aż do niedzieli, 6 czerwca.

„Ubierz Słupka” to akcja organizowana z okazji Dnia Dziecka. Inicjatywa zrodziła się w ubiegłym roku, kiedy z powodu pandemii nie można było urządzić tradycyjnych festynów i imprez. Akcja spodobała się mieszkańcom i Gdynia Rodzinna, która organizuje wydarzenie, postanowiła powtórzyć ją również w tym roku.
 
– Zaczęło się w zeszłym roku, kiedy z powodu pandemii siedzieliśmy zamknięci w domach i szukaliśmy pomysłu na wspólną zabawę, ale z zachowaniem dystansu. Okazało się, że to był fajny pomysł. Dlatego w tym roku ponownie zaprosiliśmy mieszkańców do zabawy „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka!”. Znowu mamy kilkanaście cudownych pomysłów. Widzimy w tym roku, że więcej pracy włożono w wymyślanie przebrań, bo wiadomo już było, w jaki sposób się do tego przygotować. Nie ma przechodnia, który by przyszedł zobaczyć słupki i się nie uśmiechnął. A oto najbardziej nam chodziło, bo Gdynia Rodzinna życzy wszystkim dzieciom wielkiego, wielkiego uśmiechu z okazji Dnia Dziecka – mówi Beata Szadziul naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.
 

Do tegorocznej akcji zgłosiło się kilkadziesiąt grup – rodzin, szkół, stowarzyszeń. Każda z wyjątkowym pomysłem na przebranie słupka. Dominowały te nawiązujące do postaci z literatury czy filmów, które uwielbiają najmłodsi. Pojawili się zatem m.in. bohaterowie MinionkówHarry Potter, znany z sagi Gwiezdnych Wojen droid R2D2, a także Buka – ważna postać ze świata Muminków. Nie brakuje jednak pomysłów własnych z akcentami gdyńskimi i morskimi. Na placu Kaszubskim zobaczyć można słupka gotowego do kąpieli czy interaktywny „Słupek Szczęścia”.
 
– Chciałam bardzo, bardzo serdecznie wszystkim podziękować i pogratulować: pomysłów, realizacji i ogromnej kreatywności. Oprócz przedstawiania własnych, ulubionych, ukochanych postaci z bajek można było przekazać również idee, myśli. Powstał słupek interaktywny - „Słupek Szczęścia”, który zachęca przechodniów do aktywności poprzez zawiązywanie na takiej siateczce sznureczków z intencją szczęścia i pomyślności. Budujące było to, że kiedy rozmawiałam z autorami słupków, mówili, że robili projekty. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tym z rodzicami – wyjaśnia Aleksandra Bańkowska, opiekunka artystyczna projektu.
fot. Paweł Kukla

Przebrane słupki nadały ulicy Świętojańskiej i placowi Kaszubskiemu fantastyczny, wesoły i kolorowy wygląd. Dzięki akcji idący tamtędy gdynianie mają uśmiech na twarzy, zatrzymują się przy słupkach i przyglądają im się z zaciekawieniem.

Niezwykłe kreacje można oglądać przez cały tydzień – do niedzieli, 6 czerwca.

Źródło: www.gdynia.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się