Szczepienia dla dzieci #wGdyni

Opublikowano środa, 12 stycznia 2022, ostatnia aktualizacja środa, 12 stycznia 2022 18:30:03

15 stycznia to kolejny termin, kiedy będzie można wybrać się do mobilnego punktu w Gdynia Arenie.

 W sobotę, 15 stycznia od godz. 7.00 do godz. 16.00 znów będzie można skorzystać z punktu szczepień w Gdynia Arenie. Podczas akcji dostępne są preparaty firmy Pfizer/BioNTech oraz jednodawkowy Johnson&Johnson. Preparaty Pfizer/BioNTech można podawać dzieciom od piątego roku życia. Akcję organizuje Gdyńskie Centrum Zdrowia w partnerstwie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej numer 1 w Rumi.

Jak przygotować dziecko do szczepienia?

Podpowiadamy jak przygotować nasze pociechy do szczepienia. Postaraj się, aby Twoje dziecko wyspało się przed szczepieniem, zjadło przed nim pełnowartościowy posiłek. Zachęć dziecko do aktywności fizycznej przed szczepieniem (podobnie jak sen to dobrze wpływa na odporność). Nie odstawiaj samodzielnie leków, które regularnie przyjmuje Twoje dziecko – skonsultuj to z lekarzem.
 
Szczepionka to zastrzyk, więc jeśli Twoje dziecko boi się zastrzyków, omów z nim tę sytuację. Wyjaśnij, że też byłeś szczepiony, szczepiona. Szczepienie przeciw Covid-19 praktycznie nie jest bolesne, ale dziecko ma prawo czuć dyskomfort i warto mu wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Dziecko ma prawo bać się i wyrażać te emocje, dlatego najwięcej zdziała rozmowa i tłumaczenie. Pomaga też wsparcie obu rodziców, starszego rodzeństwa, zabranie ulubionej maskotki, porozmawianie z pielęgniarką czy lekarzem, którzy opiszą krok po kroku co będzie się działo. I nawet jeżeli szczepienie skończy się płaczem – pochwal dziecko, że było dzielne, zabierz je na plac zabaw albo sprezentuj mu książeczkę. To pozwoli uniknąć w przyszłości stresu związanego ze szczepieniami czy badaniami.

Szczegóły akcji:

W pierwszej kolejności obsługiwani będą mieszkańcy, którzy dokonali wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem:
58 727-24-99 (czynny od 10.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku)
58 727-29-50 (czynny od 10.00 do 18.00 codziennie)
Szczepienia realizowane będą w Gdynia Arenie w sobotę, 15 stycznia 2022 r. w godzinach 7.00 – 15.45 (wejście nr 2 od strony Centrum Riviera). Rejestracja na miejscu do godz. 15.30.
 
Podmiotem odpowiedzialnym za kwalifikację lekarską oraz za procedurę szczepienia jest NZOZ nr 1 w Rumi. Wymogiem kwalifikacji do szczepienia jest, w pierwszej kolejności, wypełnienie formularza:
Dzieci 5-11
Młodzież 12-17
Dorośli
 
Więcej informacji o szczepieniach dzieci na stronie:
pacjent.gov.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się