Komiksowy strażnik Kacper

Opublikowano piątek, 4 lutego 2022, ostatnia aktualizacja piątek, 4 lutego 2022 11:20:32

Gdyńska Straż Miejska ma nowego strażnika. Ma na imię Kacper i już niedługo pomoże funkcjonariuszom podczas zajęć dotyczących ochrony środowiska i edukacji dla bezpieczeństwa.

Strażnik Kacper to rysunkowy bohater kilku komiksów. W zabawny i nietypowy sposób opowiada w nich o ważnych, codziennych zasadach bezpiecznego i ekologicznego funkcjonowania. Teraz dzięki książeczkom o Kacprze, Straż Miejska będzie mogła w atrakcyjny sposób przekazać swoją wiedzę uczniom gdyńskich przedszkoli i szkół.
Fragment komiksu: Strażnik Kacper i pies na spacerze, mat. SM
Strażnicy w Gdyni dysponują już m.in. autochodzikiem. To takie małe miasteczko ruchu drogowego, dzięki któremu kolejne roczniki uczniów klas I-III uczą się, jak bezpiecznie pokonać drogę z domu do szkoły. Ale ponieważ wciąż szukają nowych sposobów na dotarcie do najmłodszych gdynian – stąd pomysł, aby stworzyć i zatrudnić Kacpra.

Strażnicy z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Ekopatrolu mają nadzieję, że komiksowa forma zachęci mieszkańców do korzystania z porad Kacpra i przede wszystkim do tego, aby faktycznie wprowadzać je w życie.

Co ważne, Kacper odwiedzi też dorosłych mieszkańców naszego miasta. Po to, aby poinformować ich o zasadach ogrzewania domów, z uwzględnieniem najnowszych przepisów dotyczących ustawy antysmogowej.
Fragment komiksu: Strażnik Kacper i zaśmiecanie, mat. SM
Przy okazji Straż Miejska zachęca wszystkich gdynian, aby zgłaszali swoje pomysły na kolejne przygody rysunkowego bohatera. Mogą je potem wysłać np. mailem na adres: straz_miejska@gdynia.pl.

Źródło: tutaj

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się