Karnawałowa zabawa na bulwarze Nadmorskim

Opublikowano czwartek, 10 lutego 2022, ostatnia aktualizacja czwartek, 10 lutego 2022 11:32:32

Świętowanie 96. urodzin Gdyni rozpoczęte. Z tej okazji na bulwarze Nadmorskim zorganizowano Karnawałową Rodzinną Grę Miejską. Było kolorowo i radośnie. O wesołą atmosferę zadbali m.in. szczudlarze, magicy i żonglerzy. Nie zabrakło również urodzinowych tortów i barwnych przebrań.

Doroczny bal karnawałowy to gdyńska tradycja. Niestety, ze względu na pandemiczne obostrzenia po raz kolejny nie mógł się on odbyć w Gdynia Arenie. Dlatego zabawa przeniosła się w plener. W niedzielę, 6 lutego na bulwarze Nadmorskim odbyła się Karnawałowa Rodzinna Gra Miejska.
 
– Pogoda odrobinę pokrzyżowała nam plany, bo trochę kropił deszcz, jednak to nie przeszkodziło gdynianom w tym, żeby dobrze się bawić i wesoło spędzić czas. Mieliśmy dwie sceny i animatorów, którzy organizowali konkursy, mieliśmy różnego rodzaju gadżety, a także klaunów i kuglarzy, którzy wzbudzali duże zainteresowanie. Była też gra miejska. Można było napisać życzenia dla Gdyni i zdobyć nagrodę. W tym roku mimo wszystko hucznie świętujemy urodziny Gdyni – mówi Beata Nawrocka, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.
 

Na małych i tych nieco starszych gdynian czekała moc atrakcji. Między pomnikiem Rybek a aleją Marsz. Piłsudskiego można było spotkać kolorową ekipę szczudlarzy, mimów, monocyklistów, magików, żonglerów i klaunów. To oni zadbali o wesołą atmosferę i rozdawali najmłodszym mieszkańcom karnawałowe maski oraz balony.
 
Zabawa zainaugurowała obchody 96. urodzin Gdyni, dlatego nie mogło zabraknąć tortów. Rozstawiono je wzdłuż bulwaru, gdzie cieszyły oczy przechodniów i błyszczały feerią barwnych światełek. Urodzinowy klimat zapewniły też fotobudki. Gdynianie chętnie z nich korzystali i robili sobie zdjęcia w karnawałowych strojach, ale nie tylko.
 
– Świetna inicjatywa przede wszystkim dla małych dzieci, ale też dla dużych, takich jak my. Oby jak najwięcej takich wydarzeń – mówi pan Janusz z Gdyni.
 
Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w przygotowanej specjalnie na tę okazję grze miejskiej pt. „96. Urodziny Gdyni”. Jej zasady były proste. Uczestnicy musieli odnaleźć 20 magicznych słów, które ukryto na bulwarze. Potem, korzystając z co najmniej 6 znalezionych wyrazów, należało ułożyć życzenia dla Gdyni. Każdy, kto to zrobił, otrzymał prezent-niespodziankę. Jednak na tym nie koniec. Autorzy urodzinowych życzeń powalczą też o wyjątkową nagrodę – 24-godzinny rejs po Bałtyku promem Stena Line. Laureata poznamy 10 lutego o godz. 10.00.
 
Karnawałową Rodzinną Grę Miejską zorganizowała Gdynia Rodzinna. Partnerami wydarzenia byli: Port GdyniaVirtus Logisticsstocznia CristInvest Komfort i MTM
 
Więcej informacji na temat obchodów urodzin Gdyni można znaleźć w osobnym artykule na stronie gdynia.pl.

Źródło: www.gdynia.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się