Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk

Opublikowano poniedziałek, 17 października 2022, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 17 października 2022 11:06:09

W imieniu uczniów Leśnych Klas Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni do aktywnego włączenia się w trzecią edycję kampanii edukacyjno- społecznej “Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk”.

Wraz z nadejściem jesieni miłośnicy ogrodów chwytają za grabie i rozpoczynają walkę z opadającymi liśćmi. Niestety kwestie estetyczne biorą górę nad ekologicznymi. 
W naturze nic nie dzieje się bez przyczyny. Opadłe liście odrywają bardzo ważną rolę w całym ekosystemie. Są idealnym środowiskiem do życia dla wielu małych zwierząt. Pozostawienie liści w ogrodzie ma także zbawienny wpływ na jeże. Jesień to czas, kiedy jeże poszukują schronienia, aby przetrwać zimę. Człowiek żyje coraz bardziej sterylnie, niszcząc dzikie przestrzenie wokół siebie. Pięknie zadbane ogrody, wyczyszczone z liści trawniki, które są naturalnym schronieniem dla jeży uniemożliwiają im znalezienie domu. Proponowana aktywność polega na usypaniu i pozostawieniu kopczyków na swoich prywatnych posesjach, ogrodach, działkach i skwerach osiedlowych. Zostawmy trochę dzikiej przestrzeni ze stertą chrustu lub kopcem liści. W każdym z tych miejsc może przezimować jeż! 

Usypcie kopczyk, zróbcie zdjęcie i wyślijcie na maila jezwwielkimmiescie@gmail.com lub opublikujcie na naszym Fanpage: Jeż w Wielkim Mieście. Akcja potrwa od 17 października do końca listopada!
 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się