Wsparcie w depresji poporodowej

Opublikowano poniedziałek, 7 listopada 2022, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 7 listopada 2022 11:19:56

Przypominamy, iż gdynianki mają możliwość skorzystania z „Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania depresji poporodowej wśród mieszkanek Gdyni na lata 2021-2023” który skierowany jest zarówno do:


- kobiet w ciąży, kobiet po porodzie – do 1 roku od daty urodzenia, zamieszkałe/zameldowane na terenie Gdyni
- personelu medycznego sprawujący opiekę nad w/w osobami tj. specjaliści mający bezpośredni kontakt z matkami w ciąży i w pierwszych 12 miesiącach po porodzie – położne, pielęgniarki środowiskowe, pielęgniarki pediatryczne, lekarze pediatrzy, neonatolodzy, ginekolodzy, fizjoterapeuci.

Gdzie szukać wsparcia i szkoleń:

Bezpłatne konsultacje z psychologiem oraz sesje psychoterapeutyczne realizowane są w dwóch filiach Centrum Terapii Depresji:
- przy ul. Abrahama 64 m 4
- przy al. Zwycięstwa 244 m 1

Pacjentki mogą zarejestrować się na wizytę zarówno mailowo na adres kontakt@centrumdepresji.pl jak i korzystając z telefonu do rejestracji 58 58 58 099 czynnego w godzinach 8:00 – 20:00 w dni powszednie oraz w soboty.

Personel medyczny może skorzystać z bezpłatnych szkoleń dotyczących zdrowia psychicznego w okresie okołoporodowym trwające 5 godzin lekcyjnych i kończące się uzyskaniem certyfikatu dotyczącego kompetencji w prowadzeniu badań przesiewowych pod kątem badania zarówno nasilenia objawów depresji jak i czynników ryzyka zachorowania.

Zainteresowanych zachęcamy do rejestracji telefonicznej pod numerem 601 – 739 – 441 lub mailowo na adres kontakt@centrumdepresji.pl. Szkolenia odbywają się w Centrum Terapii Depresji przy Alei Zwycięstwa 244 m1.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się