​Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Gdyni

Opublikowano czwartek, 17 listopada 2022, ostatnia aktualizacja czwartek, 17 listopada 2022 17:29:46

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji zapraszamy najmłodszych mieszkańców do:

Muzeum Miasta Gdyni - 19.11.2022 r. godz. 11.00

Dzień Rodzinny: Czarno-białe czy biało-czarne? –  warsztaty ilustratorskie

Książki pełne są barwnych opowieści. Raz pojawiają się w nich dziwaczne stwory, innym razem nieodkryte krainy czy tajemnicze postacie. Jednak nawet najbardziej szczegółowo opisaną historię każdy z nas wyobraża sobie zupełnie inaczej!

Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne. Spotkajmy się 19 listopada 2022 roku o godzinie 11:00  i spróbujmy swoich sił w zilustrowaniu opowieści, którą usłyszymy. Aby się dobrze do tego przygotować, obejrzymy prace różnych polskich i ukraińskich artystów. Podpatrzymy jakich kształtów oraz narzędzi użyć, aby nasze rysunki były zrozumiałe dla innych. A do tego wszystkiego korzystać będziemy tylko z czarnych i białych materiałów. Trening naszej wyobraźni gwarantowany!

Warsztaty ilustratorskie odbywają w ramach cyklu „Dzień Rodzinny”.

Liczba miejsc ograniczona! Bilety są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

Prowadzenie: Olga Lewandowska, Mariia Kamenska, Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1a

Bilety: bilety.muzeumgdynia.pl/rezerwacja/nienumerowane.html


Muzeum Emigracji - 20.11.2022 r. w godzinach 11.00-12.30

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat do udziału w naszym cyklu warsztatów: ,,Świat w ruchu’’. Jest to cykl rodzinnych spotkań wokół wystawy czasowej ,,Przeprowadzki’’. Tym razem zajrzymy do kredensu Babci Christiny, który kryje wiele ciekawych historii i opowieści o tym, że każdy z nas ma swoje rodzinne korzenie. W tym dniu porozmawiamy także o tym, jakie  prawa mają dzieci w kwestii migracji.
Zapisy prosimy przesyłać na adres mailowy: warstzaty@muzeumemigracji.pl
 
Więcej szczegółów na naszej stornie internetowej TUTAJ oraz w wydarzeniu na FB TUTAJ


Advenure Park - 20.11.2022 r. w godzinach 11.00-15.00

Po zeszłorocznym sukcesie świetnej zabawy na świeżym powietrzu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w Kolibki Adventure Park, Prezydent Wojciech Szczurek i Gdynia Rodzinna zapraszają Was ponownie, w to samo miejsce.

Dokładnie 20 listopada między 11:00 a 15:00 wspólnie, całymi rodzinami poświętujcie z nami Prawo Dzieci do Beztroskiej Zabawy.

Przygotowaliśmy dla Was zjazdy linowe, strzelnicę, ściankę wspinaczkową, mini park linowy, domki na drzewach oraz specjalną trasę sekcji biegów terenowych.

Tego dnia wszystkie atrakcje w parku będą BEZPŁATNIE udostępnione dzieciom!!!

„Każde dziecko ma swoje prawa. Jednym z nich jest prawo do beztroskiej zabawy… na przykład w lesie! Zachęcamy Was, przyjdźcie do Adventure Parku z całymi rodzinami, przyjaciółmi i porządnie się wybawcie. Macie do tego prawo!” - zaprasza Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

Zapraszamy dzieci, waszych przyjaciół i całe rodziny. Zabawa w lesie pozwoli Wam wybiegać emocje, stresy, wypełni was pozytywnymi endorfinami i radością. Będziecie mieli szansę wybawić się na całego na świeżym powietrzu. Możecie po wszystkim wygrzać się przy przygotowanym dla Was ognisku.

Pamiętajcie – każdy z Was ma Prawo do Beztroskiej Zabawy!

Kiedy? 20 listopada od godziny 11:00 do 15:00
Gdzie? Kolibki Adventure Park Gdynia, ul. Bernadowska 1

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się