Spektakle w Konsulacie Kultury z okazji Dnia Dziecka

Opublikowano piątek, 14 kwietnia 2023, ostatnia aktualizacja piątek, 14 kwietnia 2023 14:44:04

Przedstawiamy Wam ofertę spektakl przygotowanych dla Was specjalnie z okazji Dnia Dziecka 🥳

W Konsulatacie Kultury w tym roku świętujemy cały miesiąc! Przygotowaliśmy spotkania z teatrem dla dzieci w każdym wieku. 

Zobaczcie sami!

„Mój teatr jest tam gdzie ja” 

Kategoria wiekowa: 5+
Czas trwania: 65 min
 

Warszawski Teatr Tashka – pierwszy raz w Gdyni!

„Mój teatr jest tam gdzie ja” to interaktywny spektakl stworzony z myślą o małym, ale także większym widzu, opowiadający o sile marzeń. Główna bohaterka Joanna, kelnerka z potrzeby, artystka z wyboru, wciąga przybyłych gości w swój tajny plan – przy ich współudziale chce namówić właściciela kawiarni – Krzysztofa aby otworzył w kawiarni teatr i… występował razem z nią. W tym celu przebiera się i wymyśla historie, do których odgrywania namawia Krzysztofa.

Na oczach widzów ze zwykłych, kawiarnianych rzeczy tworzony jest świat teatru – łyżka staje się gryzącą wszystkich Hanią, obrus – sceniczną kotarą czy kredens, przedszkolem z krzyczącymi filiżankami-dziećmi. Widzowie siedząc przy kawiarnianych stolikach stają się współtwórcami spektaklu – śpiewają piosenki, dopowiadają historie, biorą nawet udział w cyrkowej paradzie. Wszystko jest tu możliwe!

Spektakl to opowiedziana z dużą dozą humoru historia o sile jaka w Nas drzemie – jeżeli chcemy coś zrobić, naprawdę możemy wszystko! Nie ważne gdzie, jak i z czego – marzenia można spełniać wszędzie i zawsze!

Gramy: 9.05. godz. 9:00 i 11:00; 10:05. godz. 9:00 i 11:00; 11:05. godz. 9:00 i 11:00

Bilety: https://gck.interticket.pl/program/moj-teatr-jest-tam-gdzie-ja-8281


"O Witce, co chciała być stolemką"

Kategoria wiekowa: 5-10 lat
Czas trwania: 50 min
 
Bajka "O Witce, co chciała być stolemką" to opowieść o poszukiwaniu wiary w siebie, inspirowana kaszubskimi legendami i twórczością m.in. Augustyna Necla, Janusza Mamelskiego oraz Romana Landowskiego. Jej akcja toczy się w krainie kaszubskich jezior. Bohaterkami są Witka i jej mama, wędrujące w poszukiwaniu lepszego bytu. Podczas odpoczynku nad jednym z jezior, Witka znajduje cudowny naszyjnik z różowych muszli, który daje nadludzką moc. Niestety, odbiera go jej potwór Trella, a ją i matkę bierze do niewoli. Dziewczynka ucieka w poszukiwaniu białej niedźwiedzicy, która jako jedyna może im pomóc. Podczas poszukiwań spotyka różne postaci i przeżywa wiele przygód, ale przede wszystkim uczy się wiary w siebie - we własną siłę i rozum, do których użycia nie są potrzebne magiczne amulety.

Gramy: 31.05. godz. 9:00 i 11:00

Bilety: https://gck.interticket.pl/program/o-witce-co-chciala-byc-stolemka-8013


"Marysia ma Rysia" 

Kategornia wiekowa: 3-99 lat
Czas trwania: 55 min

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?
Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (już dla dzieci od 3 roku życia). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada. Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce „Jesteśmy jagódki”.

Gramy: 1.06. godz. 9:00 i 11:00; 2.06. godz. 9:00 i 11:00; 3.06. godz. 11:00 i 16:00

Bilety: https://gck.interticket.pl/program/marysia-ma-rysia-4651

Więcej informacji: konsulatkultury.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się