WAKACYJNY PORT KULTURY. Festiwal działań twórczych - BEZPŁATNE WARSZTATY

Opublikowano poniedziałek, 3 lipca 2023, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 3 lipca 2023 15:11:17

Warsztaty filmowe, fotograficzne, plastyczne, kurs pisarski i spacer dźwiękowy. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja Trefl zaprasza do udziału w działaniach twórczych pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY.

Cykl warsztatowo-edukacyjny odbędzie się tego lata w Gdyni przy ulicy Gołębiej 9 – w miejscu, gdzie miasto spotyka się z portem, a ludzie sztuki pracują po sąsiedzku z firmami branży morskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.

WAKACYJNY PORT KULTURY obejmuje cykl działań twórczych adresowanych do uczestników w różnym wieku. Wszystkie odbędą się w lipcu i sierpniu 2023 roku przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Właśnie tutaj na co dzień Fundacja Trefl rozwija dwie inicjatywy edukacyjno-kulturalne: Gdyńskie Centrum Animacji oraz Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa”. We wnętrzach dawnej szkoły – w której kiedyś mieściło się m.in. Technikum Budowy Okrętów – dziś pracują artyści, twórcy „Rodziny Treflików”. To serial animowany dla dzieci produkowany w Gdyni przez studio filmowe, które od 2014 roku działa w ramach Grupy Trefl. Tutaj też spotykają się dzieci, młodzież i dorośli uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Fundację Trefl: warsztatach animacji poklatkowej, spotkaniach brydżowych i innych. A wokół tętni portowa dzielnica przemysłowa: w okolicy rozwijają się liczne przedsiębiorstwa związane z gospodarką morską, terminal kontenerowy i stocznia.
Ta nietypowa dla działalności kulturalnej lokalizacja jest punktem wyjścia dla powołania projektu pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY.

WAKACYJNY PORT KULTURY to festiwal działań twórczych, którego program obejmuje:
→ RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA KRÓTKICH FILMÓW ANIMOWANYCH | 8-9 lipca
→ KURS DOKUMENTU FILMOWEGO DLA NASTOLATKÓW | 10-16 lipca
→ PLENEROWE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH | 26 lipca, 5 sierpnia
→ WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI: POCZTÓWKI I KOLAŻE Z GOŁĘBIEJ | 19 lipca, 5 i 23 sierpnia
→ SPACER DŹWIĘKOWY Z WARSZTATEM NAGRAŃ TERENOWYCH DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH | 14 lipca
→ SPACER Z GAWĘDĄ PRZEWODNIKA | termin podamy wkrótce
→ PISARSKI KURS MISTRZOWSKI Z DZIEDZINY REPORTAŻU DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH | sierpień

INFORMACJE I ZAPISY Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Udział w większości zajęć jest BEZPŁATNY.
Formularze zgłoszeniowe, a także szczegółowe informacje o poszczególnych warsztatach oraz osobach prowadzących, doświadczonych praktyków w swoich dziedzinach, można znaleźć na stronie www.wakacyjnyportkultury.pl.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje, Edycja 2023.

Sponsor: Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA Partnerzy: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Festiwal „Miasto Słowa”, KAZstudio, Trefl SA.
Patronami medialnymi są: radio SuperNova i portal trojmiasto.pl.

Kontakt: fundacja@fundacja.trefl.com tel. 505 552 356

Plakat promocyjny WAKACYJNEGO PORTU KULTURY stworzył młody artysta z Gdyni, Jan Rutka. Jego charakterystyczny styl, znany wcześniej z obrazów i grafik prezentujących modernistyczne portowe miasto, doskonale oddaje ideę tego przedsięwzięcia.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się