"Dzień Kreatywny" Hal Targowych w Gdyni

miejsce:
Miejskie Hale Targowe w Gdyni
adres:
ul. Wójta Radtkego 36, 81-355 Gdynia
kiedy:
sobota, 24 lipca 2021
godz. 09:00 - 18:00
Lipcowy „Dzień Kreatywny” oferuje spotkania z fotografią i filmem. Zaproszeni artyści sztuki fotografii zainspirują swoją pasją i osobowością uczestników warsztatów, do poszukiwań indywidualnego przekazu za pomocą aparatu.

Fani fotografii będą mieli okazję dołączyć do projektu czerpiącego z dziedziny fotografii eksperymentalnej. Jego założeniem jest spontaniczna zabawa ze zmysłem percepcji oraz zmobilizowanie odbiorców do niekonwencjonalnej interpretacji: artefaktów, przedmiotów, a także ludzi i ich otoczenia. Spotkaniom fotograficznym będą towarzyszyć zabiegi: zakrzywienia, zmącenia, przypadkowego zniekształcania obrazu.
Zapraszamy do specjalnie przygotowanego atelier fotograficznego oraz zachęcamy do obserwacji tętniącej życiem przestrzeni hal targowych. Studio fotograficzne w podziemiu hal poprowadzi fotograf zjawisk psychologicznych i socjologicznych, artysta sztuk wizualnych – Krzysztof Winciorek.

Z kolei autorem pomysłu warsztatu w terenie jest Maurycy Śmierzchalski – fotograf z charyzmą, filmowiec, dyrektor artystyczny szkoły fotografii, syn znanego fotografa Hipolita oraz malarki Marii. Dynamiczne ujęcia w ruchu przypadną do gustu fanom artystycznego efektu, malarskiego rozmycia w fotografii oraz koneserom niepowtarzalnych zdjęć.

Sobotni poranek na halach nabierze kolorów, kiedy podczas kreatywnego warsztatu gdyńska Karuzela Pasji zainspiruje do eksploracji różnych technik tworzenia foto-graficznego kolażu. Niespodzianką dla uczestników będzie własnoręcznie wykonane dzieło zamknięte w ramie – plakat, który może stać się dekoracyjnym elementem wnętrza.

Filmowe atrakcje zapewni pokaz kina dokumentalnego w halach targowych. Bohaterem ekranizacji stanie się nostalgiczna fotografia analogowa, w tym historia wizjonera, którego życiową pasją jest przywrócenie rzemiosła analogowego dźwięku, a także sentyment do uwieczniania obrazu za pomocą polaroida.
Partnerem wydarzenia jest Against Gravity. Film był emitowany podczas zeszłorocznego festiwalu Doc Against Gravity.

Udział w atrakcjach wydarzenia jest bezpłatny.
Wstęp wolny – obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły i program pojawią się wkrótce!

Źródło: TUTAJ

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

lipiec

2021
pn wt śr czw pt sob nd
26 28 29 30 1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31 1