Zadbaj o zdrowie - Gdyński Dzień Profilaktyki

miejsce:
Gdynia Arena
adres:
ul. Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia
kiedy:
sobota, 17 lipca 2021
godz. 09:00 - 14:00

Czy możliwa jest konsultacja z onkologiem, podologiem i dietetykiem oraz skorzystanie z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w jednym miejscu i czasie? Jak najbardziej, a nawet dużo więcej! Pandemia zmieniła nasze życie i w ostatnim czasie wiele osób nie mogło w tradycyjny sposób korzystać z usług medycznych. Musimy jednak pamiętać, że inne choroby wciąż istnieją i szerzenie świadomości, edukacja oraz profilaktyka to niezbędne podstawy dbałości o nasze zdrowie.

Gdyńskie Centrum Zdrowia we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, chcąc ułatwić dostęp do badań profilaktycznych i wielu specjalistów, zaprasza na wydarzenie „Zadbaj o zdrowie – Gdyński Dzień Profilaktyki”. Odbędzie się ono w sobotę, 17 lipca w godzinach od 9.00 do 14.00 w obiekcie Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8.
– Nasza codzienność została zdominowana przez pandemię i w dużej mierze skupiamy się na walce z jej efektami. Należy jednak pamiętać, że nasze zdrowie jest narażone na wiele szkodliwych czynników i chorób. Gdyński samorząd ma na celu skierowanie uwagi mieszkańców na bliskie nam wszystkim problemy zdrowotne oraz propagowanie działań profilaktycznych. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców w najbliższą sobotę, 17 lipca na Gdyński Dzień Profilaktyki – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W ramach wydarzenia każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Jednym z ważnych punktów tego dnia będzie możliwość zaszczepienia się bez rejestracji jednodawkową szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson lub szczepionką Comirnaty firmy Pfizer.
 
– Gdyński Dzień Profilaktyki to niezwykła okazja do skorzystania z szerokiej oferty badań, konsultacji i zapisów do różnych programów profilaktycznych w jednym miejscu. Wydarzenie to odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a udział w akcji jest całkowicie bezpłatny – informuje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.
 
Tego dnia w Gdynia Arenie będzie można skorzystać z:
  • konsultacji z dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej, ginekologiem (w zakresie endometriozy), kardiologiem wraz z konsultacją pocovidową, onkologiem (w zakresie badania piersi), specjalistami z poradni chorób tropikalnych;
  • zapisów na bezpłatny program rehabilitacji kardiologicznej, do programu promującego zdrowie „Sport, Zdrowie, Rodzina”, do programu Profilaktyka 40+ oraz do programu NieCukrzymy (na podstawie wypełnienia ankiety findrisk);
  • badania EKG i echo serca, step testu, spirometrii, badania okulistycznego, badania anty-HCV – przeciwciał przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C, badania wybranych znamion na ciele oraz pomiaru poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego;
  • zapisów na kolonoskopię, gastroskopię oraz do prowadzonych badań klinicznych;
  • kampanii „Odważni Wygrywają” i nauki samobadania jąder;
  • nauki samobadania piersi;
  • badania w mammobusie oraz osteobusie;
  • pokazów pierwszej pomocy.
Poza ofertą medyczną, będzie można również założyć Kartę Mieszkańca, wyrobić na miejscu karty EKUZ oraz potwierdzić profil zaufany i uzyskać informacje na temat konta IKP oraz o warunkach otrzymania orzeczenia o niepełnosprawności do celów pozarentowych. Dla chętnych będzie również możliwość spisania się w ramach spisu powszechnego ludności i mieszkań.
 
Zapraszamy do udziału całe rodziny! Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, szczególnie dla dzieci w wieku 3-7 lat.
 
Serdecznie zapraszamy – zadbajmy razem o zdrowie #wGdyni!

Źródło: TUTAJ
 

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się

lipiec

2021
pn wt śr czw pt sob nd
26 28 29 30 1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31 1