Spacer plus kino, czyli Dzień Dziecka w GCF

Opublikowano środa, 25 maja 2016, ostatnia aktualizacja środa, 25 maja 2016 20:36:29

Aż sześć filmów dla najmłodszych widzów jest w repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego w tygodniu, w którym przypada Dzień Dziecka. Można się wybrać na przykład na pierwszą od lat polską pełnometrażową animację, film pt. „Jak uratować mamę”. Spacer warto połączyć z piknikiem na trawie, zabawą na plaży czy przejażdżką na Kamienną Górę.

Gdyńskie Centrum Filmowe mieści się w nowoczesnym budynku przy Placu Grunwaldzkim w samym sercu Gdyni, kilkaset metrów od Bulwaru Nadmorskiego i śródmiejskiej plaży – z uwielbianym przez dzieci placem zabaw. W bezpośrednim sąsiedztwie GCF również można spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i piknikując na pokrytym trawą placu przed muszlą koncertową. Tuż obok znajduje się stacja kolejki na Kamienną Górę, z której można korzystać bezpłatnie.
 
Do dyspozycji widzów Kina Studyjnego GCF są trzy sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Na miejscu czeka również filmowa kawiarenka FaBuła. Pod placem mieści się parking podziemny. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Wybierając się z dziećmi do Kina Studyjnego GCF na film bez ograniczeń wiekowych, można skorzystać z oferty biletu rodzinnego: maksymalnie dwoje dorosłych zapłaci po 13 zł od osoby, przy zakupie minimum jednego ulgowego biletu dla dziecka za 13 zł. Dzieci do lat 3, o ile nie zajmują oddzielnego miejsca na sali i są pod opieką osoby pełnoletniej, wchodzą na projekcję w ramach biletu rodzica. Kino honoruje Kartę Gdynia Rodzinna, z którą rodzicom lub opiekunom przysługuje bilet za 13 zł, a dzieciom wymienionym w karcie za 10 zł.
 
Polskie animacje, która zachwycają świat
 
W Kinie Studyjnym GCF od 1 czerwca 2016 roku można oglądać film pt. „Jak uratować mamę", czyli pierwszy od 5 lat polski pełnometrażowy film animowany, który trafia do kin. Produkcja uznana została za najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival.
 
- Nasz film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, więc warto wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu - deklarują twórcy, Daniel Zduńczyk i Marcin Męczykowski. W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest również inny polski film dla najmłodszych, „Tydzień Mami Fatale” – kinowa wersja docenianego na całym świecie polskiego serialu animowanego opowiadającego o najlepszej kucharce świata i jej niesfornych zwierzakach, Psinie i Prosięciu.
 
 
 
Dziecięce kino europejskie
 
Wśród propozycji dla najmłodszych widzów w Kinie Studyjnym GCF mocna pozycję mają kinematografie europejskie. W tygodniu, w którym przypada Dzień Dziecka, można tu zobaczyć również francusko-włoską animację „Były sobie człowieki”, a także filmy obyczajowe z Norwegii – „Mecz życia” – oraz Austrii – „Mój przyjaciel orzeł”. Ofertę dopełnia amerykańska opowieść biblijna o wydarzeniach z życie siedmioletniego Jezusa, film pt. „Młody Mesjasz”. Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl, na której można zarezerwować lub kupić bilety na wybrany seans. 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się