We wszystkich parkomatach zapłacisz kartą

Opublikowano piątek, 6 października 2017, ostatnia aktualizacja piątek, 6 października 2017 08:26:00

Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni i wszystkie parkomaty zostały przystosowane do przyjmowania opłat za postój kartami bankowymi. Od dziś za parkowanie mniej zapłacą także użytkownicy samochodów niskoemisyjnych, a także mieszkańcy Stref Płatnego Parkowania oraz osoby niepełnosprawne, które wykupią abonament na okres nie krótszy niż 6 miesięcy.

W Gdyni trwa modernizacja parkomatów. Właśnie zakończył się jej pierwszy etap, w ramach którego zostały wprowadzone nowe funkcje i udogodnienia. Za postój, we wszystkich parkomatach, można zapłacić już nie tylko bilonem, ale również kartą płatniczą.
Parkomaty mają też nowe, kolorowe wyświetlacze, dzięki którym  komunikaty są czytelniejsze, a obsługa łatwiejsza. Do końca roku w ramach II etapu modernizacji Zarząd Dróg i Zieleni przystosuje też urządzenia do wydawania e-biletów, e-abonamentów i przyjmowania opłat dodatkowych.

Z dniem 6 października wchodzą w życie również zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni. Dotyczą one obniżenia opłat za parkowanie dla użytkowników samochodów niskoemisyjnych i współdzielonych, które zadebiutują w naszym mieście już pod koniec roku. Zgodnie z nową uchwałą mniej też zapłacą za parkowanie mieszkańcy Strefy Płatnego Parkowania oraz niepełnosprawni, którzy zdecydują się wykupić abonament na okres co najmniej 6 miesięcy (25 zł/miesiąc ). Do tej pory niższa cena obowiązywała tylko przy zakupie abonamentu na cały rok. Dodatkowo pojawi się również możliwość zakupu abonamentów na okres 15 dni.

Więcej informacji na stronie www.sppgdynia.pl.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się