Nie możesz znaleźć pracy? Przyjdź do Pracowni

Opublikowano poniedziałek, 16 kwietnia 2018, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:41:22

Tu otrzymuje się narzędzia do tego, by… rozpocząć nowe życie. I wbrew pozorom nie chodzi o dowód osobisty na nowe nazwisko czy bilet lotniczy w jedną stronę. W Pracowni można zyskać nowe umiejętności i kompetencje, które pozwolą znaleźć i utrzymać zatrudnienie. Do dyspozycji jest cała paleta możliwości - od udziału w warsztatach zawodowych po staże u gdyńskich pracodawców. Wystarczy przyjść do biura projektu Pracownia w Laboratorium Innowacji Społecznych.

Działania w ramach projektu „Pracownia” System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej realizowane są z inicjatywy Miasta Gdynia przez Laboratorium Innowacji Społecznych, a także instytucji partnerskich. Celem projektu Pracownia wsparcie uczestników w znalezieniu oraz utrzymaniu satysfakcjonującego zatrudnienia. To, co wyróżnia Pracownię od innych programów tego typu to fakt, że plan działań dopasowany jest do potrzeb każdego z uczestników z osobna. Oznacza to, że przed przystąpieniem do projektu każdy uczestnik spotyka się z doradcą, który pomoże określić jego potrzeby i możliwości. - To jedyny projekt w Polsce, który tak mocno stawiałby na potrzeby jego uczestników. Oferujemy aż cztery różne programy działań, w tym m.in. intensywnego wsparcia społeczno-zawodowego, program dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy w ramach Centrum Integracji Społecznej. - mówi Beata Prusak, koordynatorka projektu z Laboratorium Innowacji Społecznych. – Do projektu mogą dołączyć m.in. osoby długotrwale bezrobotne z różnych powodów, osoby niepełnosprawne oraz objęte wsparciem ośrodka pomocy społecznej. W ramach realizacji tzw. ścieżki, każdy z uczestników Pracowni może wziąć udział w m.in. spotkaniach doradcami zawodowymi, rehabilitantami lub specjalistami, którzy np. pomogą uporządkować domowy budżet. Mogą także zdobyć nowe umiejętności lub szlifować te już nabyte podczas warsztatów zawodowych. Dotąd w projekcie wzięło udział ponad 100 osób, część z nich już znalazła zatrudnienie lub odbywa staż zawodowy.
Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej: aktywizacjawgdyni.pl Biuro projektu znajduje się w Laboratorium Innowacji Społecznych, przy al. Zwycięstwa 96/98 (budynek IV). Można tam przyjść i porozmawiać o możliwościach, jakie uczestnikom daje Pracownia, a także uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się