„Rodzinny Przewodnik po Gdyni” wyróżniony w 27. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Opublikowano poniedziałek, 7 stycznia 2019, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 7 stycznia 2019 14:17:45

W zeszłym roku Gdynia Rodzinna wydała „Rodzinny Przewodnik po Gdyni”. Przewodnik powstał z myślą o odwiedzających Gdynię, ale cieszy się ogromnym zainteresowaniem także wśród mieszkańców.

Publikacja została wyróżniona przez jury 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii „Turystyczna Rodzinka PTTK”.

Finał Przeglądu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Poznaniu w trakcie Międzynarodowych Targów Poznańskich Tour Salon’2019 2 lutego 2019 roku.

Pomysłodawczynią powstania przewodnika jest Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. Autorką przewodnika jest Danuta Ślipy, która prowadzi bloga www.frajdanadmorzem.pl, przewodniczka turystyczna po Gdań­sku, Gdyni i Sopocie, mama trzech córek, mieszkanka Gdyni, fanka komunikacji miejskiej i wycieczek do muzeów, orga­nizatorka spotkań rodzinnych, zabaw dla dzieci i innych tego typu wydarzeń. Autorką projektu i ilustracji jest Weronika Hrynkiewicz, która ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, również do publikacji o charakterze rodzinnym - http://whrynkiewicz.wixsite.com. Autorem tekstu ciekawostek "Szafa wójta" i "Kości wieloryba" jest Arkadiusz Brzęczek.

"Rodzinny Przewodnik po Gdyni" można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24.

O konkursie:
Jury 27 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej obradowało w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 roku w Centralnej Bibliotece PTTK w Warszawie pod przewodnictwem prof. dr hab. Janusza Zdebskiego w składzie: Anna Zbrożek (Polska Organizacja Turystyczna), Agnieszka Fietkiewicz-Zapalska (Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie), Andrzej Tomaszewski (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w Warszawie), Wiesław Ostrowski (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego), Józef Partyka (Ojcowski Park Narodowy), Małgorzata Pawłowska (Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie), Szymon Bijak (Komisja Krajoznawcza ZG PTTK w Warszawie), Zbigniew Szmidt (Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych w Poznaniu), Maria Janowicz (komisarz Przeglądu).

Publikacje zgłoszone do udziału w Przeglądzie oceniane były w sześciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, monografie oraz inne opracowania krajoznawcze, mapy i atlasy, wydawnictwa dla dzieci, informatory krajoznawcze i foldery. http://www.przegladksiazki.pl/
 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się