Warsztaty rodzinne - Fizyka w sporcie

Opublikowano czwartek, 5 września 2019, ostatnia aktualizacja czwartek, 5 września 2019 14:06:23

Po wakacyjnej przerwie Centrum Nauki EXPERYMENT wraca z ofertą warsztatów rodzinnych.

Przez cały rok warto pamiętać o zdrowej porcji aktywności fizycznej, a jeszcze lepiej dowiedzieć się, jakie naukowe zagadnienia w sobie kryje!
21 i 22 września odbędą się wyjątkowe warsztaty rodzinne pod hasłem Fizyka w sporcie. Przekonacie się, że tu liczy się nie tylko siła, ale też technika i… nauka! By osiągać dobre wyniki w wielu dyscyplinach, oprócz ćwiczeń i ciężkiej pracy, przydaje się także znajomość praw fizyki. Podczas spotkania dowiecie się: - jak zwiększyć celność rzutów do kosza i jakie prawo rządzi podkręconą piłką - dlaczego bolidy w Formule 1 są tak szybkie - dlaczego łyżwiarki figurowe kręcą się w spektakularny sposób Warsztaty będą obfitować w mnóstwo interaktywnych eksperymentów. Sprawdzicie dzięki nim działanie aerodynamiki, wyporności, ruch wahadłowy czy efekt Magnusa.
Warsztaty trwają godzinę i zaczynają się o godz. 12:15 lub 15:00. Minimalny wiek uczestników warsztatów to 6 lat.
Sprzedaż biletów w systemie online od 30 sierpnia na bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach centrum.
Liczba miejsc ograniczona.
Koszt udziału w warsztatach: 12 zł/uczestnik, niezależnie od wieku*. *dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w kasach EXPERYMENTU w dniu wydarzenia.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się