Nowa książeczka gdynieczka pt."Ławeczka z widokiem na szczęście"

Opublikowano poniedziałek, 2 grudnia 2019, ostatnia aktualizacja czwartek, 5 grudnia 2019 17:04:07

Gdynia Rodzinna zaprasza w niedzielę, 8 grudnia na godzinę 11:00 do Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1, na spotkanie promujące książeczkę gdynieczkę pt. Ławeczka z widokiem na szczęście.

Książeczki gdynieczki to uwielbiana przez najmłodszych gdynian seria niezwykłych opowieści o historii naszego miasta. „Tym razem będzie to prawdziwa historia o miłości w czasach rodzącej się Gdyni. Wspomnieniem tamtych wydarzeń jest rzeźba „Para Kaszubów na ławce”, przedstawiająca Elżbietę i Jakuba, bohaterów naszej bajki, a znajdująca się na placu Kaszubskim, tuż przy fontannie.” – opowiada Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej.
 
Fragment książeczki:
Pies i kotka siedzieli pierwszy raz zgodnie, wpatrzeni w tarasowe drzwi domu Elżbiety. A za tymi drzwiami, w salonie, Elżbieta i Jakub, robili to, co niewyobrażalne dla zwierzątek: trzymali się za ręce…”
 
Książeczkę napisała znana gdyńska pisarka Małgorzata Warda wsłuchując się w opowieść wnuka pary Kaszubów. Ilustracje namalowała mieszkająca kiedyś przy placu Kaszubskim Joanna Grudnik.
 
Na spotkaniu moc niespodzianek dla całej rodziny!
 
Zapraszamy!

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się