Mikołajki w Gdyni!

Opublikowano poniedziałek, 2 grudnia 2019, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 2 grudnia 2019 14:15:54

Miasto Gdynia zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Gdyńskie Mikołajki 2019 na placu Grunwaldzkim. 6 grudnia o godz. 17.30 Gdynię odwiedzi Święty Mikołaj.

Na milusińskich czekać będzie szereg atrakcji, pośród których między innymi wspólne śpiewanie pastorałek z podopiecznymi Teatru Muzycznego Junior oraz bajkowe występy aktorów z Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Na ten wieczór budynek Muszli stanie się fabryką świątecznych pierników, po której krzątać się będą elfy oraz inni pomocnicy świętego Mikołaja. Zjawi się również sam święty, czuwający osobiście nad przygotowaniami do świąt. Oczekiwanie na Świętego umili rozgrzewająca, gorąca czekolada.

Na mikołajkowym spotkaniu obecny będzie również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który jak każdego roku wspólnie ze Świętym Mikołajem wręczy dzieciom słodkie upominki.
Chwilę wcześniej, o godz. 16.30 na placu Grunwaldzkim stanie Wielka Elektryczna Niespodzianka, a w niej konkursy, malowanki dla najmłodszych i słodki poczęstunek. Ale to nie wszystko, bo w mieście Mikołajki będą trwały cały weekend.

MUZEUM MIASTA GDYNI
(UL. ZAWISZY CZARNEGO 1)
6 grudnia
Mikołajki w Muzeum: Po staropolsku, kaszubsku i żydowsku – multikulturowe święta w Gdyni.
Muzealnicy zapraszają klasy szkoły podstawowej na Mikołajki, które odbędą się 6 grudnia o godz. 9.30, 11.00, 12.30 w Muzeum Miasta Gdyni.
Czy wiecie, jak celebrowano świąteczny czas w Gdyni 100 lat temu? Czym jest kaszubska danka, czy w Boże Narodzenie kwitnie kwiat paproci, czym jest Chanukija? O tym i różnych tradycjach świątecznych dowiecie się w Muzeum Miasta Gdyni 6 grudnia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana wcześniejsza rezerwacja: p.wojcik@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37.
***
CENTRUM NAUKI EXPERYMENT
(AL. ZWYCIĘSTWA 96/98)
6 grudnia
Tego dnia o godz. 10.00 w ramach mikołajkowej niespodzianki zostanie otwarta nowa wystawa czasowa „To takie proste”.
Wystawa została stworzona przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia i składa się z 26 stanowisk, podzielonych na 4 strefy tematyczne – „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „Technoświat” i „Pomyśl, zrozum, zrób”. Każda z części skoncentrowana jest na innej dziedzinie nauki i skupia się na matematyce, fizyce, technologii, a także mechanice oraz majsterkowaniu.
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających aż do 15 maja 2020 roku.
***
AKWARIUM GDYŃSKIE
(AL. JANA PAWŁA II 1)
6-8 grudnia w godz. 10.00-17.00
6 grudnia
W dniu Św. Mikołaja, według corocznej tradycji, edukatorzy Akwarium Gdyńskiego rozdawać będą przy choince drobne upominki (ołówki, długopisy, odblaski, pocztówki z kampanii Akwarium pt. Let it Grow, książeczki edukacyjne projektu Usłysz Bałtyk, foldery Akwarium Gdyńskiego itp.).
7-8 grudnia
W weekend odbędą się:
– warsztaty przyrodnicze pt. „Z mikroskopem przy choince”.
Każdy uczestnik zostanie naukowcem badającym i poznającym przy pomocy mikroskopu podwodnych mieszkańców zimnych rejonów mórz i oceanów.
– warsztaty rękodzielnicze „Mój przyjaciel Renifer”.
Udział w programie w ramach biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.
***
TEATR MIEJSKI
IM. WITOLDA GOMBROWICZA
(UL. BEMA 26)
7 grudnia
7 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się spektakl „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w reż. Krzysztofa Babickiego.
Barwne losy dwójki przyjaciół, Gerdy i Kaja, oraz fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń.
Z okazji tegorocznych Mikołajek przygotowano prezent-niespodziankę dla najmłodszych widzów, którzy przyjdą 7 grudnia o godz. 16.00 na „Królową Śniegu” w reż. Krzysztofa Babickiego. Po spektaklu wszystkie dzieci zostaną zaproszone na scenę na pamiątkową fotografię z baśniowymi postaciami, w które wcielą się aktorzy.
Zdjęcie będzie można odebrać w kasie Teatru do końca grudnia 2019 roku.
***
KONSULAT KULTURY
(UL. JANA Z KOLNA 25)
7 i 8 grudnia
7 i 8 grudnia o godz. 11.00 i 16.00 dzieci obejrzą spektakl „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej.
Marysia zapragnęła, aby w dniu swoich urodzin dostać od rodziców rybkę. Dostała… glonojada. Spektakl muzyczny opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym momencie. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.
Bilety: 30 zł.
7 grudnia o godz. 11.00, 12.00 i 13.00 odbędą się rodzinne warsztaty ceramiczne pod hasłem „Świąteczne upominki”.
Obowiązują zapisy: culturebox@gck.gdynia.pl. Koszt: 10 zł.
***
XX BIEG MIKOŁAJKOWY
Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprasza na XX Bieg Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży „Puchar Gdyni 2019”. Jest to ostatni bieg w największym cyklu biegów dla dzieci i młodzieży w północnej Polsce.
Bieg odbędzie się 7 grudnia od godz. 10.00, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. 11 kategorii wiekowych, medale i gorąca zupa dla każdego.
Informacje i bezpłatne zapisy na www.PucharGdynia.pl.
***
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
CKZiU nr 2, Jacek Labuda i dr Jarosław Kłodziński zapraszają do sali gimnastycznej CKZiU (ul. płk. Dabka 207) na Mikołajkowy Turniej piłki halowej dla Piłkarzy 18+ 7 grudnia w sali gimnastycznej.
Zgłoszenia na adres mailowy: jklodzinski@ckziu2.edu.gdynia.pl do 29 listopada.
Informacje pod nr. tel. 601 65 88 12.
***
DAR MŁODZIEŻY
(NABRZEŻE POŁUDNIOWE)
8 grudnia
Uniwersytet Morski wspólnie z Gdynią zapraszają 8 grudnia o godz. 16.30 na zapalenie światełek na na masztach Daru Młodzieży.
Uroczystego włączenia światełek na Darze Młodzieży dokonają wspólnie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i JM Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. Janusz Zarębski.
Uniwersytet Morski zaprasza również w godz. 10.00-16.00 na zwiedzanie Daru Młodzieży.
Wstęp bezpłatny.
***
MAŁA GDYŃSKA FILHARMONIA
(UL. ROTTERDAMSKA 9)
8 grudnia
Kolejny poranek muzyczny dla dzieci w wieku do 6 lat odbędzie się 8 grudnia o godz. 11.00 pod hasłem „Radosne pieśni gospel i magia świąt”.
Grudniowy koncert wprowadzi najmłodszych melomanów w świąteczny klimat, a pomoże w tym Grace Gospel Choir. Atmosferę niezwykłych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia stworzą amerykańskie pieśni i kolędy z całego świata.
Wykonawcy: Grace Gospel Choir, Anna Baranowska-Bober – dyrygent, Mateusz Hoppe – instrumenty klawiszowe.
***
KONWÓJ MIKOŁAJÓW
(PARKING PRZY CENTRUM RIVIERA)
8 grudnia w godz. 16.00-20.00
Tego dnia kierowcy ciężarówek zamienią się w świętych Mikołajów i pojadą w konwoju w szczytnym celu.
Sercem wydarzenia będzie parking przy Centrum Riviera, gdzie zgromadzą się oświetlone ciężarówki i scena, skąd popłyną melodie świąteczne. Śnieżynki oraz kierowcy rozdadzą dzieciom słodycze.
Zorganizowana zostanie również zbiórka na rzecz hospicjum św. Wawrzyńca i Bursztynowej Przystani.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się