Tulipany Narodowego Dnia Życia dla gdyńskiej inicjatywy "Mamy więcej"

Opublikowano poniedziałek, 24 marca 2014, ostatnia aktualizacja wtorek, 25 marca 2014 18:14:06

Gdynia Rodzinna informuje, że inicjatywa „MAMY więcej” została uhonorowana w tym roku Tulipanem Narodowego Dnia Życia w kategorii Dzieło Kultury.


Kampania "MAMY więcej", której najważniejszym elementem była wystawa zdjęć rodzin posiadających troje i więcej dzieci, została zrealizowana w ramach programu Gdynia Rodzinna (samorząd Gdyni sfinansował wydruk katalogu towarzyszącego wystawie). Wystawa, koordynowana przez zespół Gdyni Rodzinnej, jest prezentowana w przestrzeni miejskiej - do końca marca można ją oglądać w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

"Inicjatywa gdyńskich rodzin, autorów i bohaterów zdjęć była niezwykła od samego początku. Kiedy zobaczyłam pierwsze zdjęcia, byłam przekonana, że to o wiele więcej niż zwykłe fotografie. To opowieść o cudownych rodzinach, które chcą podzielić się swoim radosnym, ale jak sami przyznają również pracowitym życiem" - opowiada Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rodziny. 

Tulipany Narodowego Dnia Życia wręczono w tym roku po raz piąty. Przyznawane są za promocję postaw prorodzinnych, budowanie silnych relacji w rodzinie, wzmacnianie znaczenia rodziny w przestrzeni publicznej.
Nagradzane są osoby, instytucje i inicjatywy w czterech kategoriach: dziennikarz, dzieło kultury, samorząd przyjazny rodzinie, inicjatywa społeczna.


W uzasadnieniu przyznania nagrody dla gdyńskiej inicjatywy czytamy:
"Rodziny wielodzietne – w kontekście dotykającego nas kryzysu demograficznego – stanowią wielką nadzieję naszej wspólnoty. Nadzieję  przetrwania po prostu.
Stąd wszelkie oryginalne pomysły przeciwstawienia się – z jednej  strony silnie obecnemu negatywnemu stereotypowi rodziny wielodzietnej jako siedliska zacofania czy patologii, jak i z drugiej – pozytywnemu stereotypowi szczęśliwej rodziny wychowującej jedno czy dwoje tylko dzieci, bo większa ilość potomstwa niszczy osobowości rodziców – należy nagłośnić i popierać. Dlatego z wielką radością przywitaliśmy inicjatywę „MAMY więcej”, której autorkami i pomysłodawczyniami są mamy rodzin wielodzietnych.
Gratulujemy pomysłu albumu i wystawy. Namawiamy na kontynuowanie akcji. Energia, kreatywność, pomysłowość i profesjonalizm działania Pań pozwalają liczyć na kolejne „odsłony” dzieła.
Piszą panie: postanowiłyśmy mieć więcej… Czego? Radości, smutków, emocji, lęków, śmiechu, kłótni, hałasu, zakupów, prania, bałaganu, może nawet czasu, bo przeżywamy nie tylko swój własny, ale także każdego z naszych dzieci z osobna…
To piękne słowa, piękna inicjatywa."

Realizatorki wystawy:
Joanna Kraszewska - pomysłodawczyni projektu
Dagmara Gałecka - stylizacja sesji, fotograf, opiekun artystyczny wystawy, projekt graf. logo i katalogu
Basia Matwiejczyk - fotograf, koordynator projektu
Sylwia Mierzewska - fotograf, koordynator projektu
Małgorzata Filar - makijaż
Karolina Frelich - stylizacja fryzur
Joanna Mańkowska - psycholog

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się