Porady bez barier w domach chorych i niepełnosprawnych

Opublikowano poniedziałek, 31 marca 2014, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 31 marca 2014 09:16:58

Stowarzyszenie Ovum (ul. Traugutta 2), prowadzące Biuro Porad Obywatelskich, rozpoczyna społeczny program bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i pedagogicznej świadczonej w miejscu pobytu osób chorych/niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Docelowo przewidziana jest pomoc nawet dla 1000 osób.

Terenem realizacji jest Trójmiasto i tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie  (Rumia, Reda, Wejherowo) ze szczególnym uwzględnieniem ościennych obszarów pozamiejskich i wiejskich. Osoby chore i niepełnosprawne, i  ich opiekunowie będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy bez konieczności opuszczania domu lub szpitala. Prawnicy, terapeuci dojadą bezpłatnie na konsultację do miejsca pobytu.
 
Zainteresowani będą też mogli skorzystać z porad drogą listowną, mailową, telefoniczną, a także video konferencji przez komunikator Skype.
 
Rejestracja: tel. 58 661 31 51 (poniedziałek, wtorek,  środa 12.00-20.00, czwartek: 8.00 -16.00) lub mailowo przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.ovum.org.pl.
 
Projekt będzie realizowany w okresie od marca 2014 do grudnia 2015r. w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Program wdrażany jest przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, która zajmuje się projektami dotyczącymi dzieci i młodzieży.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się