Nie zmarnuj życia przed monitorem

Opublikowano środa, 3 czerwca 2020, ostatnia aktualizacja środa, 3 czerwca 2020 10:31:23

Czas izolacji i zagrożenia pandemią doprowadził do przeniesienia wielu obszarów życia do świata wirtualnego. Za pomocą komputera realizujemy się zawodowo i uczymy się. Nawet spotkania z kulturą i z przyjaciółmi odbywają się w sieci. Można powiedzieć, że komputer stał się teraz „oknem na świat”.

Niestety wiąże się to również pewnym ryzykiem. Zbyt dużo czasu spędzonego online może w przyszłości skutkować wytworzeniem się nieprawidłowych nawyków, a w konsekwencji doprowadzić do uzależnienia.

W dzisiejszym odcinku „Pandemia jako element pogłębiający ryzyko uzależnień” Anna Landowska, psycholog i psychoterapeuta pracujący między innymi z osobami uzależnionymi od komputera oraz internetu, wyjaśni na czym właściwie polega problem i jak można sobie z nim poradzić. Wskaże również, jak ważną rolę w tym procesie odgrywają rodzice i opiekunowie.

Wybór tematu na film nie był przypadkowy i powstał w ramach Tygodnia Profilaktyki Uzależnień.
 

Osoby, które chciałyby porozmawiać ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22. Pomocy można również poszukać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się