Od jutra rusza świadczenie "Dobry start"

Opublikowano wtorek, 30 czerwca 2020, ostatnia aktualizacja wtorek, 30 czerwca 2020 15:30:57

Mimo że dopiero zaczęły się wakacje, to warto jednak pomyśleć już o nowym roku szkolnym. Wszystko dlatego, że od 1 lipca rusza przyjmowanie wniosków o świadczenie Dobry start 300+.

To jednorazowe wsparcie dla uczniów na nowy rok szkolny. Rodziny otrzymują je bez względu na dochód. Na razie wnioski będzie można składać drogą elektroniczną. Szansa na ich dostarczenie w formie papierowej – poprzez wrzutnię, pocztą lub osobiście - będzie nieco później, bo od 1 sierpnia. Ta sama procedura dotyczy również wniosków o zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny.

Dobry start 300+ to program rządowego wsparcia dla uczniów i ich rodzin. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole - aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku osób z niepełnosprawnościami, które uczą się w szkole, jest ono przyznawane do ukończenia przez nich 24 lat.

Aby je otrzymać, należy złożyć odpowiedni wniosek. Od 1 lipca będą one przyjmowane online poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gdyni zachęca właśnie do takiej formy przesyłania wniosków. Droga elektroniczna to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób ubiegania się o świadczenia.


Przypominamy, że od 1 lipca można również składać wnioski o zasiłek rodzinny oraz wsparcie z funduszu alimentacyjnego. Póki co również tylko drogą elektroniczną poprzez portal Emp@tia.

Wnioski papierowe o świadczenia Dobry start 300+, zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny będą przyjmowane później, bo od 1 sierpnia - poprzez wrzutnię w budynku Urzędu Miasta Gdyni, pocztą lub osobiście. Zalecane jest jednak składanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i konieczność ograniczania personalnego kontaktu.

Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadniowych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem "Wizyta") na adres mailowy: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.

Czas oczekiwania na wizytę będzie uzależniony od ilości zgłoszeń - ze względu na zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 Opublikowano: 30.06.2020 13:00
 Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się