IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

Opublikowano poniedziałek, 2 listopada 2020, ostatnia aktualizacja poniedziałek, 2 listopada 2020 12:44:10

Zapraszamy do kolejnej – trzeciej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W poprzednich edycjach kampanii wzięło udział kilka tysięcy szkół z Polski i zagranicy, których uczniowie wysłali ponad 2 miliony kartek do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.

Kto może wziąć udział w kampanii?

W tegorocznej edycji zapraszamy do udziału nie tylko społeczności szkolne, ale także firmy i instytucje oraz osoby prywatne. Sposobów włączenia się w kampanie jest wiele, będziemy prezentować je sukcesywnie na tej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/dbamomojzasieg.

Jak wziąć udział w kampanii?

  • Zamów i wysyłaj kartki „Idą święta”. Każdej edycji kampanii towarzyszy specjalna limitowana wersja kartek świątecznych, autorstwa wspaniałej rysowniczki Joasi Kurowskiej. Przygotowane przez nas kartki możesz zamówić dla uczniów swojej szkoły, pracowników firmy lub swojej lokalnej społeczności. Możesz je zamówić także dla swojej rodziny – pamiętaj tylko, że najmniejszy nakład to 50 sztuk

Aby zamówić kartki, kliknij baner „Dołącz do projektu”, wypełnij odpowiednie pola, opłać zamówienie i czekaj na przesyłkę od 10 listopada (koniecznie zapoznaj się z tegorocznym Regulaminem zamawiania kartek). Każdego roku drukujemy milion kartek świątecznych – ich cena zawiera wyłącznie koszty produkcji (koszt 1 pakietu kartek liczącego 50 sztuk to 7,38 pln brutto). W tym roku udało nam się także wynegocjować stałą stawkę za przesyłkę, bez względu na liczbę zamówionych przez Was kartek. 

Zobacz tegoroczne kartki >> 

  • Przygotuj kartki samodzielnie i wyślij do swoich bliskich. Możesz przygotować także własne kartki świąteczne w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych”, który organizujemy zawsze w drugim tygodniu grudnia. Dołącz do nas na Facebooku, a poinformujemy Cię o starcie akcji odpowiednio wcześniej.
  • Pamiętaj o osobach w potrzebie. Możesz nasze kartki bądź kartki zrobione przez siebie wysłać lub zanieść do seniorów, domów dziecka, osób pozostających na święta w szpitalu, osób bezdomnych, osób przebywających w zakładach karnych i wszystkich innych, którzy mogą w święta Bożego Narodzenia czuć się samotnie.
  • Weź udział w konkursach „Idą święta”. Jeśli reprezentujesz szkołę, możesz ze swoimi uczniami wziąć udział w konkursie grupowym lub indywidualnym – szczegóły konkursów pojawią się w listopadzie w sekcji KONKURS.
  • Promuj ideę pisania kartek i dbania o relacje poprzez udostępnianie informacji o kampanii oraz spotu świątecznego, który znajdziesz m. in. w serwisie YouTube oraz na naszym facebookowym profilu.

Więcej informacji: TUTAJ

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się