Zespół Szkół nr 10

adres:
ul. Staffa 10, 81-597 Gdynia
tel:
58 629 20 00
e-mail:
poczta@zs10.gdynia.pl
www:
beta.zs10.gdynia.pl/

W skład zespołu wchodzi Szkoła Podstawowa nr 42 i Gimnazjum nr 15. Szkoła istnieje od 1986 roku, najpierw była to szkoła podstawowa, a po reformie oświaty utworzono gimnazjum. Każda szkoła zajmuje odrębny pawilon, a wspólnie użytkowane są tylko biblioteka, stołówka, sklepik i barek szkolny.
Największy budynek, trójkondygnacyjny pawilon "A", mieści na parterze sekretariat obu szkół, pomieszczenia administracji, gabinet dyrektora i gabinet lekarski oraz 5 sal lekcyjnych. Parter i I piętro przeznaczone są dla klas 4 - 6, a II piętro dla zerówki i klas 1 - 3.

Gimnazjum zajmuje dwie kondygnacje pawilonu "C". Tam znajdują się sale języka polskiego, języków obcych (angielskiego i niemieckiego), sale matematyczne, historyczne oraz sala muzyczna. Gabinety i laboratoria: biologii, geografii, informatyki, chemii i fizyki, sala religii oraz zajęć technicznych znajdują się w pawilonie "B". Na parterze jest tu także pokój nauczycielski, biblioteka i czytelnia oraz gabinet wicedyrektorów.

Przy szkole jest nowoczesny basen uruchomiony w 2002 roku. Klasy V i VI mają na basenie naukę pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia na basenie mają również dzieci z klas I - III szkoły podstawowej zapisane do grupy pływackiej.
Nauczyciele prowadzą wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych wynikających z potrzeb uczniów np. logopedia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia wyrównawcze z podstawowych przedmiotów, fakultety dla uczniów uzdolnionych, zajęcia sportowe, plastyczne, koła "Młodego Europejczyka" i zajęcia z przedsiębiorczości.

W szkole działa świetlica dla najmłodszych dzieci, stołówka szkolna wydająca smaczne obiady, a w czasie ferii zimowych odbywają się bezpłatne zajęcia dla chętnych dzieci.
Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór i organizuje oprócz lekcji bibliotecznych również wystawy historyczne.

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się